Jak prawidłowo oświetlić wyspę w kuchni?

Jak prawidłowo oświetlić wyspę w kuchni?
fot. mat.pras.

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam spędzamy najwięcej czasu, ćwicząc swoje talenty kulinarne. Dlatego coraz bardziej doceniamy możliwość zaaranżowania w kuchni wyspy. Ta dodatkowa powierzchnia spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale także i praktyczną. Musimy tylko zadbać o jej odpowiednie oświetlenie. Wtedy będzie się dobrze prezentować, a także zapewni nam odpowiednie warunki do pracy. Jak prawidłowo oświetlić wyspę kuchenną?

Główne oświetlenie wyspy kuchennej

Na samym początku, zanim przejdziemy do kwestii związanych z detalami oświetleniowymi w odniesieniu do wyspy kuchennej, powinniśmy skupić się na jej głównym oświetleniu. Głównie jest tu mowa o lampie, która zostanie zamontowana nad wyspą kuchenną. Jeśli w naszej kuchni mamy już główne źródło światła, to niestety, ale nie będzie ono wystarczające w przypadku wyspy kuchennej. W tym momencie możemy zwrócić uwagę na lampy, które znajdziemy np. w asortymencie sklepu sollux.pl. Mowa tu o lampach długich, wiszących, które dają pojedyncze źródło światła. Warto wybierać te o długim zwisie, które będą zamontowane przy suficie i będą rzucały światło tylko i wyłącznie na powierzchnię wyspy kuchennej. Dzięki takiemu oświetleniu zadbamy o precyzyjnie skupioną wiązkę światła, która doświetli naszą wyspę kuchenną.

Punktowe oświetlenie wyspy kuchennej

Nie da się ukryć, że często podczas doświetlania wyspy kuchennej, trzeba będzie pokusić się o dobranie oświetlenia punktowego. Wiele osób może się zastanawiać, jak zamontować świetlówki dodatkowe, punktowe wraz z oprawkami w odniesieniu do wyspy kuchennej. Otóż okazuje się, że z pewnością nie będzie to trudne. Można bowiem zdecydować się na podłużne świetlówki LED o ciepłej i delikatnej barwie światła, które będą zamontowane w najważniejszych punktach blatu. Takie dodatkowe oświetlenie powinno być kompaktowe i delikatne. Wówczas nasza wyspa kuchenna będzie idealnie doświetlona nawet w momencie, kiedy nie zdecydujemy się na włączenie głównej lampy.

Dekoracyjne oświetlenie wyspy kuchennej

Jeśli chcemy zadbać również o wysoką estetykę naszej wyspy kuchennej, wówczas możemy zdecydować się na dobranie oświetlenia dekoracyjnego. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku nic innego jak taśmy LED. Warto zdecydować się na ich montaż albo na brzegach albo całkowicie pod blatami roboczymi. Taśmy LED oferują nam różnorodne kolory, więc można wybierać je tak, by wpasowały się one nie tyko w nasze preferencje, ale także w ogólną estetykę kuchni. Taśmy LED są jednym z lepszych rozwiązań w kontekście dekoracyjnego oświetlenia kuchennej wyspy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.