Jakie produkty będą nam potrzebne do przygotowania idealnej kawy w podróży?

fot. mat.pras.

Podróże kształcą, a co za tym idzie, stały się idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Coraz chętnie podróżujemy do wyjątkowych miejsc, w których możemy zetknąć się z niesamowitą historią oraz kulturą. W między czasie jednak nie możemy sobie odmówić kubka dobrej, aromatycznej kawy. To właśnie ten napój dostarczy nam energii na cały dzień zwiedzania i pozwoli nam stanąć na nogi zaraz po obudzeniu się w hotelowym pokoju.

Co więcej, filiżanka kawy jest również niezwykłym wsparciem w ciągu całego dnia i z pewnością przyda się nam także podczas posiłków. Wydawać by się mogło, że podczas podróży jesteśmy wręcz skazani na to, by korzystać z lokalnych barów, kawiarenek i kafejek. Jednak nic bardziej mylnego! Zabierając ze sobą w podróż kilka ciekawych gadżetów, będziemy mogli przygotować sami aromatyczną kawę. Co więc będzie nam potrzebne?

Świeżo palona kawa zawsze pod ręką

Jeśli zastanawiamy się jak przygotować pyszną i aromatyczną kawę podczas naszej podróży, to w pierwszej kolejności powinniśmy się oczywiście zaopatrzyć w samą kawę. Najlepiej wybrać ziarna świeżo palonej i zmielonej już kawy, którą w prosty sposób będziemy mogli zaparzyć nawet w mocno utrudnionych warunkach. Dlaczego warto stawiać na świeżo paloną kawę? Otóż przemawia za tym kilka aspektów. Przede wszystkim taka kawa zawiera o wiele większą ilość kofeiny, a co za tym idzie pobudzi nas ona w o wiele bardziej efektywny sposób. Dodatkowo nie zapomnijmy o tym, że nic nie może równać się z aromatem świeżo zmielonej i palonej kawy. Taki zapach z pewnością sprawi, że każdy, kolejny łyk będzie dla nas przyjemnością.

Podróżny ekspres do kawy

Obecnie świat idzie wraz z duchem postępu, a my sami możemy korzystać z szeregu udogodnień. Jednym z nich jest z całą pewnością poręczny, podróżny ekspres do kawy. Jest to niewielkie urządzenie, które działa na baterię bądź na akumulator. Składa się z jednej, niewielkiej dyszy i małego pojemnika na wodę. Przygotowanie w nim kawy jednak niczym nie różni się od przygotowania tego aromatycznego napoju w standardowym ekspresie. Urządzenie to jest jednak o wiele mniejsze i posiada kompaktowe wymiary, więc bez problemu zapakujemy je do każdej torby podróżnej. Taki sprzęt obecnie można kupić praktycznie wszędzie i co najważniejsze, nie będzie to pokaźny wydatek. Dzięki przenośnemu i poręcznemu ekspresowi do kawy, w każdym momencie naszej podróży będziemy mogli skusić się na przygotowanie tego napoju.

Akcesoria do przygotowania kawy w podróży

Nie zapominajmy o tym, że niektórzy z nas preferują kawę z mlekiem lub z innymi dodatkami. Do przygotowania jej w podróży może się przydać elektryczny podgrzewacz, w którym będziemy mogli podgrzać mleko oraz przenośny spieniacz do kawy na baterię. Dzięki nim wykreujemy puszystą mleczną piankę, która z pewnością będzie stanowiła świetne uzupełnienie naszej kawy w podróży. Jak więc widać, niewiele będzie nam potrzebne, by cieszyć się kawą podczas wyjazdu.

Szeroki wybór akcesoriów do kawy znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Mottcoffee.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.