Zalety kremu pod oczy

Zalety kremu pod oczy
fot. mat.pras.

Skóra wokół oczu jest bardziej delikatna i podatna na wysuszenie oraz szybciej widać na niej wiek i zmęczenie. Krem pod oczy jest ukierunkowanym środkiem nawilżająco-pielęgnującym, który nawilża i odżywia, jak i zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Mrużenie i ciągły ruch oczu również przyspiesza pojawianie się linii zmarszczek, a płyny zbierają się pod oczami i powodują opuchliznę i ciemne kręgi pod oczami.

Kremy pod oczy mogą rozwiązać niektóre z tych problemów. Drobne linie i zmarszczki powstają zarówno w wyniku uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych, jak i w wyniku tego, że z wiekiem skóra wytwarza dużo mniej kolagenu. Kolagen natomiast pomaga utrzymać elastyczność skóry. Witamina C, peptydy i retinol zwiększają jego produkcję. Ceramidy i kwas hialuronowy również pomagają. Są to substancje nawilżające, które pomagają zapobiegać utracie wody w skórze i zauważalnie poprawiają jej elastyczność.

Czy krem pod oczy jest istotny?

Na pewno zauważyliście, jak po długiej nocy, oczy następnego dnia są podpuchnięte i pojawiają się cienie? Albo, że jako jedne z pierwszych oznak starzenia pojawiają się kurze łapki i drobne linie pod oczami? To nie jest przypadek.

Skóra wokół Twoich oczu jest bardziej delikatna niż reszta twarzy i ciała. Jest znacznie cieńsza, ma bardzo mało gruczołów natłuszczających, które pełnią funkcję nawilżającą. Nie bez znaczenia jest fakt, każdego dnia wklepujemy w nią kremy, nakładamy korektor czy podkład oraz po prostu zachodzi mimika twarzy. Bardzo często mrugamy, uśmiechamy się lub śmiejemy, czy pocieramy skórę, gdy coś nas zaswędzi. Dlatego ten wrażliwy obszar wymaga specjalnej pielęgnacji, by utrzymać go w najlepszym stanie. Krem pod oczy jest do tego idealny. Został opracowany z myślą o delikatnej skórze wokół oczu i dostarcza jej wilgoci oraz odpowiednią ilość specyficznych składników. Krem pod oczy zmniejsza widoczność worków, opuchlizny i nierównomiernego kolorytu, utrzymując obszar wokół oczu odżywionym i elastycznym. Chronią również przed oznakami przedwczesnego starzenia się.

Niektóre badania wskazują, że niektóre preparaty przeciwstarzeniowe pod oczy rzeczywiście mogą pomóc w poprawieniu gładkości skóry pod oczami i zmniejszeniu głębokości większych zmarszczek. Szczególnie te, które zawierają retinol.

10 zalet kremów pod oczy

Krem pod oczy to środek zapobiegawczy, dzięki któremu skóra będzie długo jędrna i elastyczna. Ale jest też wiele innych powodów, dla których warto go stosować. Poniżej dziesięć korzyści, które odczujemy, stosując krem pod oczy:

1. Wzmocnienie i osłona delikatnej skóry.

Cienka skóra pod oczami jest bardziej wrażliwa i podatna na działanie czynników drażniących niż reszta twarzy. Kremy pod oczy zawierają składniki, które są specjalnie ukierunkowane na ten obszar, by dodać mu sprężystości.

2. Zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek

Zsynchronizowane antyoksydanty, witaminy i nawilżacze pomagają w walce z czasem. Wygładzanie i rewitalizacja skóry skutkuje zmniejszeniem widoczności zmarszczek i linii ekspresyjnych.

3. Kremy pod oczy przynoszą ulgę zmęczonym oczom.

Kremy pod oczy mają uspokajające, odżywcze składniki, które przynoszą komfort okolicy pod oczami. Mogą być bogate i kremowe lub lekkie i nietłuste, z subtelnym odczuciem chłodu.

4. Zmniejszenie widoczności opuchlizny.

Opuchlizna, która pochodzi z nagromadzenia płynów, może być spowodowana przez takie rzeczy jak brak snu, alergie i starzenie się. Dobre kremy pod oczy zawierają składniki, które zmniejszają te widoczne oznaki zmęczenia.

5. Zmniejszenie widoczności cieni pod oczami.

Dobre kremy pod oczy są pełne korzystnych składników botanicznych, które minimalizują wygląd przebarwień i rozjaśniają skórę.

6. Odpowiednie nawilżenie skóry.

Cienka skóra wokół oczu potrzebuje specjalistycznego nawilżenia, które zapewnia krem pod oczy. Dzieje się tak z pomocą odpowiedniego stężenia składników, które nie podrażniają skóry i nie wysuszają jej, a odpowiednio nawilżają.

7. Krem pod oczy przygotowuje skórę pod makijaż.

Kremy pod oczy doskonale wygładzają i zmniejszają widoczność ciemnych plam i opuchlizny. Dzięki temu korektor nakłada się bardziej równomiernie i nie gromadzi się w liniach mimicznych podczas dnia.

8. Krem pod oczy zmniejsza typowe oznaki starzenia się skóry.

Matowa, zmęczona i wiotka skóra ma wiele przyczyn, ale dwoma głównymi winowajcami są odwodnienie i czynniki środowiskowe. Odpowiedni krem pod oczy pełen antyoksydantów i składników nawilżających pomoże z tym problemem.

9. Krem odmładza obszar, który jest bardzo eksploatowany.

Z wiekiem skóra wokół oczu traci część swojej sprężystości. Jeśli dodamy do tego czynniki zewnętrzne, substancje drażniące oraz codzienną mimikę twarzy otrzymamy skórę, która potrzebuje pielęgnacji. Kremy pod oczy mają na celu przywrócenie skórze jej pięknego wyglądu.

10. Pomaga wyrównać koloryt skóry.

Odżywiona, nawilżona skóra wygląda jaśniej i zdrowiej. Dodatek odpowiednich witamin do kremu, pozwoli uzyskać promienny i równomierny koloryt skóry. Szeroki wybór kremów pod oczy znajdziecie w https://d10.pl/

(materiał sponsorowany)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.