Pranie w zimnej wodzie? Tak.

Pranie w zimnej wodzie? Tak.
fot. mat.pras.

Wiemy, że małe, konsekwentne zmiany mogą mieć duże znaczenie, jeśli chodzi o dokonywanie zrównoważonych, świadomych wyborów. A jednak codzienne nawyki mogą okazać się też najtrudniejsze do zmiany! Na przykład: czy wiesz, że w Europie nawet 60% śladu węglowego prania pochodzi z podgrzewania wody? Oznacza to, że pranie w zimnej wodzie to dobry posób na zmniejszenie wpływu każdego prania na środowisko.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego pranie w niskiej temperaturze jest lepsze dla planety i twojej garderoby, rozwiać niektóre z powszechnych mitów na temat prania w zimnej wodzie oraz poznać jak marka Ariel wprowadza technologię COOLCLEAN™, aby zapewniać wyjątkową czystość w każdym praniu.

PRANIE W ZIMNEJ WODZIE OSZCZĘDZA ENERGIĘ

Ariel wykorzystuje Ocenę Cyklu Życia (LCA) produktu, aby lepiej zrozumieć cały proces powstawania i użytkowania środków do prania i zmierzyć ich ślad środowiskowy wywierany na planetę na każdym etapie. LCA pokazuje, że gdyby europejscy konsumenci obniżyli temperaturę prania z 40°C do 30°C, oszczędziłoby to do 35% emisji CO2. Żeby pokazać skalę takiej zmiany: jeśli zmniejszymy temperaturę prania w Europie z 40°C na 30°C, moglibyśmy zaoszczędzić prawie 3,5 miliona ton CO2 rocznie. To mniej więcej tyle samo, co usunięcie dwóch milionów samochodów z dróg!

INNE KORZYŚCI PRANIA W ZIMNEJ WODZIE

Nie tylko planeta czerpie korzyści, gdy pierzesz w niższej temperaturze; to także świetny sposób na obniżenie rachunków za energię. Zmiana temperatury prania z 60°C na 30°C może skutkować zużyciem o 60% mniej energii na cykl – co przekłada się na obniżenie rachunku za energię elektryczną.

Z drugiej strony regularne pranie w wyższych temperaturach może narazić twoje ubrania na szybsze niszczenie – powodując blaknięcie kolorów i kurczenie się ubrań, a także z czasem uszkadzając niektóre tkaniny. Dlatego wybór cyklu prania w zimnej wodzie jest również lepszym sposobem dbania o swoją garderobę.

ALE CZY PRANIE W ZIMNEJ WODZIE JEST SKUTECZNE?

Wszystkie dane pokazują, że pranie w niskich temperaturach jest lepsze dla środowiska, konta bankowego i ubrań. Dlaczego więc średnia temperatura prania w Europie jest nadal wyższa niż w Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Ameryce Łacińskiej?

Mówiąc prosto, wiemy, że wiele osób nie wierzy, że pranie w 30 stopniach zapewni im niesamowitą czystość i świeżość, jakiej pragną – i tu właśnie pojawia się Ariel. Przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania nad rolą temperatury prania w usuwaniu plam i stale unowocześniamy nasze produkty, aby zapewnić wyjątkową wydajność nawet w chłodnej wodzie. To z kolei pozwala zmniejszyć temperaturę prania, mając pewność doskonałego usunięcia plam i uzyskania świeżego zapachu czystości.

Chociaż powszechnie uważa się, że pranie w cieplejszym cyklu jest kluczem do uporania się z uporczywymi plamami (i czasami jest konieczne w przypadku silnych zabrudzeń, ręczników i pościeli), warto wiedzieć, że temperatura wody to tylko jeden z czynników wpływających na skuteczność czyszczenia. Składniki środka do prania, długość i szybkość cyklu to kolejne ważne elementy równania, jeśli chodzi o czyszczenie prania.

Dokonując prostych zmian, takich jak wybór produktu opracowanego specjalnie z myślą o skutecznym praniu nawet w niższych temperaturach, możesz zmniejszyć ślad węglowy swojego prania, zachowując jednocześnie znakomitą moc czyszczenia.

Jaka temperatura to pranie na zimno? W wielu pralkach cykl prania na zimno jest zwykle ustawiony na 30°C, ale nie oznacza to, że zawsze musisz wybierać najniższą termperaturę , aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Pamiętaj, że każdy stopień robi różnicę, a drobne zmiany, takie jak obniżenie temperatury prania nawet tylko o 5 lub 10 stopni, mogą mieć duży wpływ!

Chcesz dowiedzieć się więcej o przejściu na zimne pranie, w jakiej temperaturze prać ubrania i jak wybrać odpowiedni dla siebie cykl prania na zimno? Sprawdź nasz przewodnik po praniu zimną wodą tutaj:

https://www.ariel.co.uk/en-gb/how-to-wash/how-to-do-laundry/cold-water-wash-guide

DLACZEGO PRAĆ W CHŁODNIEJSZEJ TEMPERATURZE Z KAPSUŁKAMI ARIEL PODS®?

Innowacyjność leży u podstaw wszystkiego, co robimy w Ariel, a NOWE kapsułki Ariel PODS® zostały opracowane z wykorzystaniem nowych technologii, które zapewniają wyjątkową skuteczność czyszczenia w niskich temperaturach.

Nasza nowa technologia COOLCLEAN™ jest ekskluzywną innowacją firmy P&G i została stworzona przez naukowców specjalnie do usuwania plam i skrobi obecnych w żywności, takiej jak puddingi, zupy, sosy, makarony i dressingi do sałatek, dzięki czemu można uzyskać doskonałe usuwanie plam już w pierwszym praniu.

Chcesz poczuć się pachnąco? Kapsułki Ariel PODS® zostały również opracowane, tak by zapewnić świeżość nawet w niskich temperaturach, dzięki przeprojektowanej kompozycji zapachowej, bardziej wyczuwalnej na wilgotnych tkaninach, dzięki czemu możesz jeszcze dłużej cieszyć się zapachem czystości i świeżości.

Aby uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty, wypróbuj nową i ulepszoną kolekcję kapsułek All-in-1 PODS+ marki Ariel, łączącą potężną i wyjątkową moc czystości kapsułek PODS® z dodatkowymi, innowacyjnymi technologiami, które sprostają nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom związanym z praniem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz doskonałego usuwania plam ze strojów swoich maluchów, czy też chcesz pielęgnacji i świeżości, kolekcja PODS+ marki Ariel ma rozwiązanie dla ciebie! W skład kolekcji wchodzą:

  • Ariel All-in-1 PODS+ Complete Fiber Protection
  • Ariel All-in-1 PODS+ Extra Clean Power
  • Ariel All-in-1 PODS+ Lenor Unstoppables
  • Ariel All-in-1 PODS+ Revitablack

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.