Wiosna to czas wielu książkowych nowości. Prezentujemy kilka z nich, które ukazały się właśnie nakładem Wydawnictwa Novae Res.
„Rodzinne selfie z menażerią w tle”, Ewelina Gierasimiuk-Merta
Rodzinna codzienność z przymrużeniem oka.
Wychowywanie dziesięciolatka to nie bułka z masłem… W drugim tomie zapisków z życia rodzinnego Ewelina Gierasimiuk-Merta z właściwą sobie wrażliwością i humorem opowiada o perypetiach związanych z macierzyństwem. Nietuzinkowa pasja jej syna, Miłosza, sprawia, że w ich domu pojawiają się kolejne zwierzaki: kot, wąż, szczury i… tabuny mrówek. Zabawne anegdoty z życia rodzinnego przeplatane są słodko-gorzkimi refleksjami autorki dotyczącymi miłości rodzicielskiej i małżeńskiej, własnych słabości, ograniczeń i umiejętności radzenia sobie z nimi. Przekonajcie się, jak niezwykła może być zwykła rodzinna codzienność!
„Oswoić Hiszpanię Tom II”, Joanna Lessnau
Są takie podróże, podczas których to przypadek jest najlepszym przewodnikiem.
Joanna Lessnau po raz kolejny wraca do magicznej Hiszpanii. Tym razem wędruje po Bilbao i innych rejonach Kraju Basków. Poznaje ukryte zakątki Galicji oraz dzikie, nieznane nikomu plaże. Zabiera czytelnika do Kastylii i León, gdzie odwiedza złote miasto – Salamankę, tajemniczą Avillę, by wreszcie zatrzymać się w uwielbianym przez turystów Madrycie.
Z każdym kolejnym miejscem autorka odkrywa nowe, nieznane jej dotąd oblicze Hiszpanii, podziwia niesamowitą architekturę najsłynniejszych hiszpańskich budowli oraz delektuje się smakołykami regionalnej kuchni. Zafascynowana pięknem tego niezwykłego regionu stara się poznać bliżej hiszpańską mentalność i zrozumieć fenomen korridy, która także wśród samych Hiszpanów budzi wiele kontrowersji.
Zainspiruj się i daj się przekonać, jak wiele pozytywnych emocji i satysfakcji może przynieść podróżowanie w stylu slow!
„Kraków cywilizacjonistów 2055”, Paweł Słomiak
Wolność słowa jeszcze nigdy nie była tak ryzykowna.
Kraków, 2055 rok. Zbliżają się pierwsze w historii wybory na prezydenta Ziemi, w których startuje dwóch skrajnych w swoich poglądach kandydatów. W trakcie kampanii naukowcy dokonują sensacyjnego odkrycia – w jednej z niezbadanych jaskiń w Tatrach znajdują zahibernowanego żołnierza z czasów drugiej wojny światowej. Lekarze przywracają go do życia, a jego przebudzenie momentalnie staje się wielkim medialnym i politycznym wydarzeniem. Każde słowo hibernatora może zaważyć na wynikach wyborów, dlatego prawdopodobnie on sam stanie się ofiarą medialnej wojny dwóch zwaśnionych stronnictw. Jak człowiek urodzony w pierwszej połowie XX wieku odnajdzie się w nowej rzeczywistości po ponad stu latach letargu? Co zmieni pojawienie się przybysza z poprzedniej epoki w nowoczesnym, liberalnym świecie?
„Pragnienie”, Zao Cheng
Czy patrząc w lustro, potrafisz naprawdę dostrzec siebie?
Tycjan, światowej sławy pianista, przyjeżdża na koncert do pewnego tajemniczego miasteczka. Zaciekawiony klimatem tego miejsca, postanawia poznać je bliżej. Wkrótce wpada na trop dziwnego układu między burmistrzem a mieszkańcami, odkrywa sekret mrocznego dworu na wzgórzu i daje się oczarować magii parku, który okazuje się niezwykłym labiryntem. Wraz z Aurelią, dziewczyną inną niż wszystkie, codziennie poznaje nowe opowieści związane z historią miasteczka. Każda z nich sprawia, że Tycjan zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na otaczającą go rzeczywistość. A co, jeśli świat to wielkie zwierciadło, w którym nieustannie się przeglądamy? I co kryje się po jego drugiej stronie? Odpowiedź może być zaskakująca…
Wydawnictwo Novae Res
Opis pochodzi od Wydawcy