Wool So Cool zadebiutowała na rynku, stawiając na swetry i kardigany szyte w duchu slow fashion. W ofercie marki znajdziemy klasyczne modele stworzone ręcznie na drutach oraz takie, które powstały w małych, lokalnych szwalniach. Polski brand stawia na szlachetną przędzę bez dodatków sztucznych domieszek. Kapsułowa kolekcja na jesień-zimę 2024 skąpana jest w ciepłych barwach beżów, brązu i złamanej bieli.
Marka modowa, która powstała z miłości do wyjątkowej, szlachetnej przędzy – tak mówią o Wool So Cool założycielki, a prywatnie siostry. To przędza, w naturalnym wydaniu, idealnie ogrzewa ciało, ma właściwości termoregulacyjne i antyalergiczne, a przy tym nie powoduje przegrzania skóry. Idealnie współgra z formą i strukturą swetrów i kardiganów, których zadaniem jest przede wszystkim zapewnić nam komfort podczas jesienno-zimowych dni.
W Wool So Cool to wełna gra pierwsze skrzypce, a poszukiwanie tej sprawdzonej, wolnej od domieszek, rewelacyjnie miękkiej i miłej dla ciała to kluczowy etap produkcji każdego produktu marki. Przędze najwyższej jakości dostarczane są przez włoskich producentów, specjalizujących się w wyrobie przędz premium z certyfikatem OEKO-Tex. Obok pasji do przędzy, znajdziemy tu pasję do prawdziwego rzemiosła pracy rąk. Tu bowiem wszystkie wełniane akcesoria powstają ręcznie, na drutach. Swetry są szyte w niewielkich, polskich szwalniach. Polskie firmy są również odpowiedzialne za projektowanie metek, wszywek i wszystkich innych dodatków dla Wool So Cool.
Jesienno-zimowa kolekcja marki skupia się na klasycznym designie z ozdobnymi warkoczami. Modele charakteryzują się prostą, lekko oversizową formą, z szerokimi rękawami zakończonymi ozdobnymi ściągaczami. W palecie barw dominują spokojne, ciepłe brązy i beże oraz delikatne szarości. Neutralne tony i klasyczna estetyka nadają im ponadczasowości. W ofercie Wool So Cool dostępne są swetry i kardigany wykonane z różnych rodzajów wełny, często łączonych ze sobą – to najczęściej wełna merynosa, alpaki, wełna wielbłądzia, owcza moher czy kaszmir z certyfikatami.
Kontrola nad każdym etapem powstawania produktu, od pierwszej do ostatniej pętelki zakończonej nitki sprawia, że otrzymujemy końcowy produkt z dumną metką Made in Poland. Marka, w swojej prostocie, oferuje niepowtarzalność, autentyczność i powrót do najlepszych czasów polskiego rzemiosła.
materiał prasowy