Trendy makijażowe na jesień i zimę 2022/2023

Trendy makijażowe na jesień i zimę 2022/2023
fot. mat.pras.

Za nami najważniejsze wydarzenia branży fashion – tygodnie mody w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Mediolanie. Podczas tych wydarzeń najsłynniejsze domy mody zaprezentowały swoje kolekcje na zbliżający się sezon jesienno-zimowy. Na nich też podejrzeć można było, co w trawie piszczy, jeśli chodzi o makijaże. Te, które królowały na wybiegach, wkrótce przeniosą się na ulice. Jak będziemy się malować tej jesieni i zimy?

Królowa klasyka

Wszystko wskazuje, że w nadchodzącym sezonie nie zniknie moda na klasykę i naturalność. Na topie będzie nieskazitelna cera, której będzie się dodawać odrobiny blasku rozświetlaczem, podkreślone różem policzki, wymodelowane bronzerem, mocno podkreślone brwi i wyraziste rzęsy. Najnowsze trendy w make -up bazować będą jednak nie tylko na klasyce. W trendach pojawią się modne kolory na powiekach, graficzne kreski wykonane eyelinerem, a także ozdoby takie jak pióra.

fot. mat.pras.

Kolor na powiekach – jakie paletki będą modne?

Jeśli tej jesieni chce się wykonywać modny makijaż oczu, to na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-cienie należy wybierać paletki cieni, w których dominować będzie kolor czerwony. Makijażyści w tym sezonie są zgodni – czerwień będzie hitem zbliżającej się jesieni. Na topie będzie też róż na powiekach. Jasne, neonowe cienie w tym kolorze będziemy łączyć z czarną kreską wykonaną eyelinerem.

Panie, które nie przepadają za mocnymi barwami na powiekach, mogą wrócić do make-up w stylu grunge. Czarny makijaż jesienią 2022 będzie można wykonywać nie tylko na rockowy koncert, ale także na wyjątkowe okazje, łącząc go z eleganckimi, wieczorowymi sukienkami i sukniami. Alternatywą dla mrocznej czerni są stonowane brązy i beże. Kolory ziemi w nadchodzącym sezonie letnim będzie się nosić w wersji dziennej i wieczorowej.

fot. mat.pras.

Jakie kreski na powiekach będą modne?

W nadchodzącym sezonie kreski na powiekach będą niemal obowiązkowe. Staną się one elementem zarówno makijażu opartego na stosowanych kolorach, jak i tego wykorzystującego mocne, neonowe barwy. Najpopularniejszą techniką ich wykonania będzie wyrysowanie charakterystycznych, wywiniętych ku górze linii znanych jako jaskółki. Ten ponadczasowy trend sprawdzi się przy oczach o każdym kształcie. Dla odważniejszych i ceniących oryginalność kobiet dobrym wyborem będą natomiast graficzne kreski wykonane eyelinerem. Rysuje się je powyżej i poniżej linii rzęs, pamiętając, aby były cienkie.

A co na usta?

Jesienią i zimą 2022/2023 podkreślać będzie się nie tylko oczy, ale i usta. Hitem będą te czerwone, które nigdy nie wychodzą z mody i pasują do każdej okazji. Nowością są natomiast ciemne pomadki, które umożliwią wykonanie odważnego make-up.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.