„Sowa z Askiru” Richarda Schwartza. Zapowiedź

fot. mat. prasowe

20 października do księgarń trafi wyczekiwany przez fanów twórczości Richarda Schwartza kolejny tom barwnej sagi Tajemnica Askiru – „Sowa z Askiru”.

W porcie starego, szacownego miasta Askiru zostaje znaleziony bestialsko zamordowany człowiek. Był kamerdynerem i właściwie nie powinien zapuszczać się w te podejrzane okolice. Sprawę jego śmierci ma wyjaśnić porucznik sztabowy Santer, a wraz z nim maestra Desina, pierwsza od wielu wieków magini i legendarna sowa, posiadająca dar widzenia wydarzeń z przeszłości. To, co wydarzyło się tamtej nocy w porcie, oznacza wielkie niebezpieczeństwo dla całego Askiru: ukryty wróg włada czarną magią, przeciwko której wszelkie narzędzia i środki, jakimi dysponuje Desina, niewiele mogą zdziałać.

Richard Schwartz od pierwszego tomu serii podbił serca polskich czytelników i z każdym tomem jego popularność rośnie. Tym razem nie trzeba znać poprzednich tomów: “Sowa z Askiru” jest zamkniętą w sobie, porywającą opowieścią pełną magii, przygód i tajemnic, przyprawioną szczyptą humoru. A ci, którzy znają już uniwersum Askiru, zobaczą Królewskie Miasto od zupełnie nowej, fascynującej strony!

Richard Schwartz to pseudonim urodzonego w 1958 roku we Frankfurcie pisarza. Saga “Tajemnica Askiru” jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych niemieckojęzycznych serii z gatunku fantasy.

Opis pochodzi od Wydawcy

Wydawnictwo Initium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.