Ścieżki odważnych kobiet w nowej powieści Magdaleny Stykały pt. “Szlak serca”. Zapowiedź

kiążka Szlak serca
fot. mat. prasowe

Już 1 grudnia premiera najnowszej powieści obyczajowej Magdaleny Stykały pt. “Szlak serca”. W książce zostały ujęte historie niezwykłych kobiet – ich perypetie, emocje i refleksje – niejednokrotnie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Tematyka drugiej powieści Magdaleny Stykały koncentruje się na relacjach międzyludzkich, często trudnych i wymagających. Autorka konstruuje fabułę wokół sekretów, dylematów, bolesnych przeżyć i wyzwań, z którymi bohaterki muszą sobie poradzić. Dopracowane kobiece spojrzenie i fakt, że wiele tych historii opiera się na rzeczywistych zdarzeniach, sprawiają, że czytelnicy mogą odnaleźć się w książkowych opowieściach, w końcu stworzonych przez samo życie.

Burzliwe relacje

“Szlak serca” to zestawienie porywających i poruszających historii sześciu kobiet. Każda z bohaterek jest inna, pełna prawdziwych uczuć i namiętności, łagodna i dzielna. Nieokiełznana, pełna temperamentu Martyna ucieka od przeszłości. Piękna Sonia walczy o szczęście i przyszłość, podejmując ryzykowne działania. Amelia próbuje poukładać sobie świat po zdradzie męża. O tym, że zakazany owoc smakuje najlepiej, przekonuje się Karolina, miotana szarpiącymi emocjami i zakochana bez pamięci w żołnierzu Legii Cudzoziemskiej. Daria boryka się z ciężarem rodzinnej tajemnicy, a silna i jednocześnie delikatna Ulka spotyka w Bieszczadach swojego anioła.

Kojący krajobraz w tle

Przeciwwagą dla poruszających opowieści jest pełna harmonii sceneria akcji. “Szlak serca” prowadzi czytelnika częściowo przez piękny Wrocław, magiczny Kraków i słoneczne, bieszczadzkie pagórki. Akcja kolejnych historii rozgrywa się w olśniewającym Lwowie i tropikalnej Gujanie. Oczami wyobraźni ogląda się nie tylko wnętrza bohaterek, ale i malownicze tła wydarzeń. Metaforyczny szlak serca staje się tym samym ścieżką w konkretnym miejscu i czasie. Drogą, na której bohaterki odkrywają zakamarki swojej duszy, uczą się współczucia i zrozumienia wobec tych, którym tak trudno czasem wybaczyć.

Zachować optymizm

Pisałam “Szlak serca” z myślą o wszystkich swoich przyjaciółkach – mądrych, zaradnych i pięknych kobietach, które stale mierzą się z różnymi trudnościami i wyzwaniami w życiu. Ta odwaga i wytrwałość to nieodłączne elementy naszej kobiecej natury, które podziwiam i o których chcę opowiadać – tak o swojej książce mówi Magdalena Stykała. – Wśród tylu zawirowań, jakie nas często spotykają, staram się pielęgnować wewnętrzną radość. Chciałabym, by po odłożeniu książki, to właśnie ona została z czytelnikami – dodaje Stykała.

Magdalena Stykała – pisarka z pasji, z wykształcenia pedagożka. Żona z ponad dwudziestoletnim stażem, mama trójki dzieci, właścicielka dwóch wspaniałych psów. Zakochana w zwierzętach, przyrodzie, książkach i Bieszczadach. Nałogowa biegaczka i fotografka amatorka. Autorka powieści “Grunt pod nogami” oraz “Szlak serca”.

Opis pochodzi od Wydawcy

Wydawnictwo BookEdit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.