Oliwki i witaminy

Oliwki i witaminy
Photo by Kier In Sight on Unsplash

Oliwki to cenione w kuchni śródziemnomorskiej owoce, które od lat często goszczą także na polskich stołach. Niska kaloryczność oraz skład pełen dobroczynnych witamin i składników mineralnych sprawiają, że są one zdrową i pożywną przekąską.

Oliwki są zrywane z drzewek oliwnych, które słyną z długowieczności – cykl życia jednego drzewa może wynosić nawet 500 lat, a owocowanie odbywa się po około 10 latach od momentu posadzenia. Kolor owoców zależy od stopnia ich dojrzałości – oliwki zielone to te, które zostały zerwane najwcześniej, oliwki czarne są natomiast najbardziej dojrzałe, miękkie i mają delikatniejszy smak.

W ofercie marki Beach Flower znajdują się zarówno zielone, jak i czarne oliwki, pochodzące z upraw dojrzewających w pełnym słońcu Hiszpanii. Można z ich pomocą wzbogacić smak sezonowych kompozycji ze świeżych warzyw lub przygotować pyszną sałatkę grecką lub nicejską. Oliwki bardzo dobrze komponują się z potrawami mięsnymi i rybnymi, ciekawie urozmaicają dania z ryżu i makaronu oraz są niezastąpionym składnikiem koreczków. Popularna jest także pizza z oliwkami, mozzarellą i pomidorami, której smak można urozmaić poprzez dodanie salami, szynki oraz papryczek. Oryginalny smak oliwek sprawia, że są szczególnie lubianą przekąską do wędlin, serów i wina, stanowiąc zdrową alternatywę dla paluszków czy chipsów.

Nie bez znaczenia są bowiem wartości odżywcze tych owoców – oliwki zawierają m.in. witaminę E, miedź, żelazo i wapń. Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, miedź pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a żelazo przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Wapń z kolei pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

W ofercie marki Beach Flower dostępne są również oliwki zielone, nadziewane pastą paprykową. Brak pestek sprawia, że produkty są wygodne w użyciu i pozwalają szybko tworzyć apetyczne kompozycje.

Przykładowe ceny oliwek Beach Flower:

Oliwki zielone bez pestek

Cena detaliczna:
140g – 4,49 zł
900g – 15,19 zł

Oliwki czarne bez pestek

Cena detaliczna:
140g – 4,49 zł
900g – 15,19 zł

Oliwki zielone nadziewane pastą paprykową

Cena detaliczna:
140g – 4,49 zł
900g – 15,19 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.