Jak wybrać najlepsze farby do tatuażu? Poradnik tatuatora

Jak wybrać najlepsze farby do tatuażu?
fot. mat.pras.

Zależy Ci na tym, aby Twoje tatuaże były piękne, trwałe i – co szczególnie ważne – bezpieczne dla zdrowia klientów? Aby tak było, musisz postawić na odpowiednią farbę do tatuażu. Jeśli dopiero zaczynasz albo chcesz wzbogacić swój warsztat, dowiedz się więcej na jej temat!

Farby do tatuażu są z nami od tysięcy lat

Sztuka tatuowania rozwija się od dziesiątek tysięcy lat. Według archeologów pierwsze rysunki na ciele mogły powstawać już w paleolicie. Potwierdzają to wykopaliska. Znaleziono dwa elementy, które również dzisiaj są niezbędne do przygotowania tatuażu (choć rzecz jasna przyjmują zdecydowanie inną formę), a więc z jednej strony ostre szpikulce pełniące funkcję igieł, z drugiej – naturalne barwniki, czyli odpowiedniki dzisiejszych farb do tatuażu. Liczne tatuaże nosił na sobie Ötzi, znany również jako człowiek z lodu, którego zwłoki odnaleziono w Alpach w 1991 roku. Według badań zmarł ponad trzy tysiąclecia przed naszą erą.

Oczywiście farba zdobiąca skórę naszych starożytnych przodków była zupełnie inna od tej, którą wykorzystuje się obecnie. Pochodziła przede wszystkim ze źródeł naturalnych, które były łatwe w pozyskaniu. Wykorzystywano na przykład węgiel drzewny czy wyciągi z roślin. Obecnie pigmenty wytwarza się z niemineralnych związków organicznych. Dzięki temu udaje się osiągnąć jeszcze większą głębię i intensywność kolorów oraz trwałość.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zmiany farb do tatuażu były podyktowane nie tylko rozwojem technologii, ale również świadomością potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. W przeszłości zdarzało się, że w składzie pigmentów znajdowały się substancje toksyczne, w tym metale ciężkie. Obecnie produkty są ich pozbawione i przechodzą przez restrykcyjne badania i certyfikację. Kupując farby do tatuażu renomowanych producentów, zyskujesz wobec tego pewność, że Twoi klienci są bezpieczni, a tatuaż będzie nie tylko piękny i trwały, ale również bez wpływu na ich zdrowie.

Jaka farba do tatuażu jest najlepsza?

Kwestie zdrowotne bez wątpienia odgrywają najważniejszą rolę. Dlatego też na jakości pigmentów, podobnie jak w przypadku igieł, nie należy pod żadnym pozorem oszczędzać. Farby do tatuażu możesz kupić w internetowym sklepie Orakon, gdzie znajdziesz je pod tym adresem: https://orakon.pl/category/farby-do-tatuazu-akcesoria. Dzięki temu upewnisz się, że otrzymasz sprawdzony produkt stworzony w zgodzie z restrykcyjnymi wytycznymi. Wygodna forma zakupów online sprawi natomiast, że bez problemu skompletujesz zapas farb i będziesz w stanie na bieżąco uzupełniać braki. W sklepie znajdziesz między innymi najlepszą czarną farbę do tatuażu Japan Black Ink, Xtreme Ink i World Famous Limitless. Uzupełnisz również zasoby kolorowych pigmentów i przygotujesz się na każdy projekt – od minimalistycznych wzorów po duże i wymagające prace. Farby są przy tym wegańskie i nie testowano ich na zwierzętach.

Przekonaj się, która farba jest najlepsza

Jak widzisz, dobór farb do tatuażu nie jest wcale skomplikowany. Jeżeli postawisz na najlepszych producentów, wszystko z pewnością pójdzie po Twojej myśli. To, która marka przypadnie Ci do gustu, zależy natomiast od indywidualnych preferencji. Przetestuj kilka różnych produktów w działaniu i samodzielnie przekonaj się, która farba do tatuażu Twoim zdaniem gwarantuje najlepszy efekt. Pod uwagę – poza walorami wizualnymi – weź również konsystencję i łatwość nanoszenia. Ilu tatuatorów, tyle preferencji. Najlepszym rozwiązaniem jest więc porównanie farb w praktyce.

(artykuł partnera)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.