Domowa pizza z ulubionymi dodatkami sprawdza się idealnie jako przekąska, obiad czy kolacja. Sekret tkwi w mące.
W zależności od tego, na jaką pizzę się zdecydujemy, powinniśmy ją piec od 10 do 15 minut. Dobra mąka pozwala wydobyć w tym czasie najlepsze walory smakowe, czyli chrupiący spód i miękki środek ciasta.A dobra mąką to na przykład mąka na pizzę z linii Domowa Piekarnia. Charakteryzuje ją wysoki stopień rozdrobnienia, dzięki czemu ciasto zyskuje lekkości. Takie wypieki są bardziej delikatne, co sprawia, że domowa pizza może dorównać niejednej włoskiej restauracji. Mąka na pizzę od Młyna Jaczkowice ma biały, jednolity kolor, bez dodatkowych smug. Pachnie zmielonym zbożem, nie wyczuwamy w niej żadnych obcych aromatów, dzięki czemu możemy się w pełni cieszyć głębią smaku przygotowywanych potraw.
Pszenica używana do produkcji mąki na pizzę z linii Domowa piekarnia pochodzi od dolnośląskich rolników, gwarantuje uzyskanie najlepszego jakościowo produktu, dzięki któremu unikniemy kulinarnych rozczarowań i z powodzeniem przygotujemy nawet najbardziej wymagające wypieki.
Przepis na pizzę
Składniki:
-
500 g Mąki na Pizzę „Domowa Piekarnia”
-
300 ml chłodnej wody
-
10 g świeżych drożdży
-
12 ml oleju (2 łyżki stołowe)
-
12 g soli (2 łyżeczki)
-
3 g cukru (1 płaska łyżeczka)
Sposób przygotowania:
- Mąkę przesiewamy do miski (można odebrać 1 łyżkę na podsypanie) i mieszamy z solą.
- Dodajemy drożdże i cukier rozpuszczone w chłodnej wodzie oraz olej. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy.
- Ciasto wyrabiamy kilka minut aż do uzyskania jednolitej i gładkiej konsystencji. Otrzymane ciasto dzielimy na porcje według uznania:
- 2 pizze na grubszym cieście
- 3 pizze na cienkim cieście
Z otrzymanych porcji formujemy kulki, wkładamy do pojemników z przykrywką (aby ciasto nie wyschło). Teraz możemy wybrać:
- Wersja dla głodnych i niecierpliwych – ciasto odstawiamy do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na 30-40 minut.
- Wersja dla ceniących profesjonalizm – ciasto wstawiamy do lodówki na min. 2 godz. (max. 24 godz.). W ten sposób ciasto zostanie poddane procesowi długiej fermentacji – stanie się delikatne i nabierze bardziej intensywnego smaku!
- Wyrośnięte ciasto wykładamy na blat posypany mąką, starając się zachować kształt ciasta. Nie wyrabiamy i nie wałkujemy!
- Delikatnie i równomiernie rozciągamy ciasto we wszystkie strony, zachowując grubszy rant. Po uzyskaniu placka o pożądanej wielkości przekładamy go na blachę posypaną mąką.
- Nakładamy dodatki wg uznania.