Włosy kręcone – podstawowe zasady stylizacji

fot. mat.pras.

Piękne loki, delikatne fale rozwiane przez wiatr, ultra kobiece, dodające charakteru – to właśnie ten rodzaj fryzury kobiety wybierają najczęściej! Kręcone włosy przyciągają uwagę i stanowią niewątpliwy atut zarówno kobiecej, jak i męskiej urody.

Loki, fale czy też sprężynki mogą być jednak problematyczne i stawiać opór podczas codziennej pielęgnacji. Jak dbać o włosy kręcone, by zawsze prezentowały się zdrowo i lśniąco? Podpowiadamy, na co powinnaś zwracać uwagę przy pielęgnacji swoich kręconych pasm!

Włosy kręcone – nie stylizuj włosów, które są zniszczone

Zniszczone włosy niezależnie od tego, czy są proste czy też pofalowane – zawsze będą wyglądać na sztywne, matowe i zaniedbane. Zanim zaczniemy w jakikolwiek sposób stylizować swoje włosy, zadbajmy o ich odpowiednią pielęgnacje, aby poprawić ich kondycję. Na zniszczonych włosach loki nie będą tak efektowne jak na zdrowych pasmach, które będą sprężyste i lśniące. Ponadto wysoka temperatura jeszcze bardziej niszczy uwrażliwione włosy i przez to wpadamy w błędne koło suchych, zniszczonych pasm.

Uwaga: włosy możemy kręcić jedynie wtedy, gdy mamy pewność, że są w 100% suche. Kręcenie mokrych włosów naraża pasma na wiele uszkodzeń.

Istotne jest to, by pamiętać, że nawet jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami zdrowych włosów to przed kręceniem warto jest je nawilżyć odżywką, która jest dobrana do potrzeb naszych włosów. Jeśli posiadasz włosy blond, idealnie sprawdzi się odżywka JOICO Blonde Life Brightening, która nie tylko niweluje ciepłe odcienie ale również silnie odżywia i nawilża włosy. Posiadaczki włosów zniszczonych odnajdą ukojenie w odżywce JOICO Defy Damage – przywraca optymalny poziom nawilżenia włosów, nadaje im jedwabistą miękkość i gładkość. Dodatkowo długotrwale zabezpiecza pasma przed uszkodzeniami oraz chroni kolor.

Włosy kręcone – zainwestuj w dobry sprzęt

Aby nasze włosy były piękne i zdrowe, nie wystarczą tylko odpowiednio dobrane kosmetyki… ale również odpowiednio dobrany sprzęt! Dostępny wachlarz lokówek na dzisiejszy dzień jest szeroki: spiralna, gruba, cienka, prostokątna, automatyczna, trójkątna czy okrągła? Wybór należy do Ciebie, bowiem kształt lokówki definiuje nam kształt loków, więc dobór właściwego sprzętu jest ważny. Istotne jest również to, by przy wyborze lokówki sugerować się tym, z czego jest wykonana. Najlepiej sprawdzi się lokówka, której cylinder wykonany jest z wysokiej jakości tytanu, ponieważ zapewni to nam szybsze i skuteczniejsze rozprowadzanie ciepła – idealnie w tym przypadku sprawdzi się lokówka Paul Mitchell NEURO UNCLIPPED STYLING ROD.

Włosy kręcone – czas i temperatura mają znaczenie

Kolejnym krokiem w codziennej stylizacji włosów kręconych jest to, by odpowiednio dobrać temperaturę i właściwy czas kręcenia pasm. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką włosów, które są podatne na stylizację, to wystarczy im temperatura 150-170 stopni, a jeśli są oporne, to będziesz zmuszona zwiększyć temperaturę. Pasmo powinniśmy uwolnić z lokówki dopiero wtedy, gdy poczujemy, że jest już gorące.

Włosy kręcone – odpowiednie kosmetyki

Aby nasze włosy nie zostały uszkodzone podczas stylizacji ciepłą temperaturą, należy je odpowiednio zabezpieczyć kosmetykami z termoochroną. Przy użyciu wysokiej temperatury, zmianie ulega struktura włosa i jednocześnie uszkodzona zostaje ich powierzchnia. Dlatego wybór odpowiednich kosmetyków zapewniających termoochronę to inwestycja, za którą na pewno podziękują nam nasze włosy. Totalnym MUST HAVE przy użyciu lokówki jest krem ochronny JOICO Defy Damage Protective Shield, który nadaje włosom jedwabistą miękkość i gładkość oraz długotrwale zabezpiecza przed uszkodzeniami. Zapewnia trwałą oraz silną ochronę przed stylizacją na gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.