„Spóźnione pożegnanie” Adama Dzierżka. Zapowiedź

Spóźnione pożegnanie
fot. mat. prasowe

Już 26 lipca nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafi najnowsza, przepełniona dusznym klimatem głębokiej prowincji, powieść Adama Dzierżka pt. „Spóźnione pożegnanie”

Maks Mejza jest prywatnym detektywem, który poszukuje swojej nowej drogi po skończonym związku i rozstaniu z wydziałem kryminalnym. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Po pomoc zgłasza się do niego ojciec, którego córka uciekła z domu niedługo po tym, jak zaszła w ciążę. Odnaleziona po latach w tajemniczej wiosce, okazuje się mieszkać ze swoim byłym psychiatrą, otoczona mrocznymi sekretami i ludźmi o niejasnych motywacjach. Problem w tym, że nigdzie przy niej nie ma dziecka. A to właśnie je chce odnaleźć klient.

Czy sprawa łączy się z morderstwem ciężarnej kobiety, do którego doszło w mieście nieopodal wioski? Jaką tajemnicę skrywa córka klienta i jej psychiatra?

Duszny klimat głębokiej prowincji, zmowa milczenia, odkupienie win i walka o przetrwanie – nowa książka Adama Dzierżka to egzystencjalna podróż w najciemniejsze zakamarki ludzkiego umysłu.


ADAM DZIERŻEK – urodzony w 1993 roku w Gołdapi; zawodowo związany z branżą bezpieczeństwa i ochrony. Pasjonat literatury kryminalnej, a w szczególności szeroko pojętego nurtu Noir. Jako pisarz zadebiutował w 2022 roku powieścią „Nieco bliżej piekła”. Na początku 2023 w ręce czytelników trafiła kolejna powieść autora pt. „Padlina”.

Opis pochodzi od Wydawcy

Wydawnictwo Initium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.