Kolekcja Incontriego United Colors of Benetton

Incontriego
fot. mat.pras.

Kolekcja Jesień/Zima 2023 Incontriego United Colors of Benetton to synteza kulturowego dziedzictwa marki.

Nowa kolekcja Incontriego zaczyna się od dopasowanych marynarek, spodni, płaszczy w jednolitych kolorach, w kratę i wełnianych, a kończy się na odzieży praktycznej, szczególnie na kombinezonach, spódnicach z płótna barwionego i kurtkach z kontrastowymi szwami. Dzięki badaniom nad materiałami skóra ekologiczna “przenosi się” z akcesoriów na odzież – np. kurtkę motocyklową z efektem winylu – oraz wprowadzenie eko-shearlingu do odzieży pluszowej i akcesoriów. W ten sposób Benetton wychodzi poza swój rdzeń, jakim jest dzianina, mistrzowsko tworzona w różnorodnych technikach, takich jak ścieg pończoszniczy, linki, ścieg mszysty, żakard i maxi-crochet.

Kolory i nadruki kontrastują z czystymi, precyzyjnymi krojami, w nieustannej wariacji, która zaczyna się od czerni i bieli – pełni pustki – a kończy na szarości i lustrzanym srebrze. Neutralne kolory służą jako ekstrema niekończącej się przestrzeni polichromii Benettona reprezentowanej w kolekcji przez siedem nasyconych odcieni: błękit, żółć, zieleń, róż, czerwień, wiśniowy, pomarańcz.

fot. mat.pras.

Kolorystyczna metamorfoza napędza ewolucję pokazu, w rytmie wyznaczonym przez symbole, geometryczne kształty i wzory, których powtarzalność odzwierciedla cykle przyrody i produkcji przemysłowej. Organiczna i żywiołowa natura jest reprezentowana przez główne motywy figuratywne pokazu: królika, kwiat i grzyb. Są one przekształcane w stylizowane projekty żakardowych elementów, nadruków i ożywionych, przeciwstawne kolory, które się uzupełniają i następnie łączną w poziomych i regularnych pasach, zmierzających do nieskończoności, oraz w idealnych okręgach, które tworzą coraz mniejsze, psychodeliczne motywy optyczne, powtarzane aż do uzyskania kształtu kuli kojarzącej się z ustami i dłońmi, w trójwymiarowości zawieszonej jak w ramie.

Pokaz uzupełniają dodatki, które są błyszczące, lustrzane – kolorowe, wzorzyste torby, platformy, Mary Janes, mokasyny i glany z winylu i eko-skóry – pluszowe paski, torby i obuwie. Emaliowana biżuteria przypomina motywy z odbitek, z nadruków, dodając małe, błyskotliwe detale.

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.