Jak dbać o skórę dojrzałą?

Jak dbać o skórę dojrzałą?

fot. Fotolia/mat.pras.

Patrząc na kobiety z pierwszych stron gazet, nie zawsze widzimy nastolatki i dwudziestolatki – często są to kobiety dojrzałe, po 40, 50, 60, które na czerwonych dywanach królują od lat lub pomimo całych dziesięcioleci spędzonych na scenie dopiero w wieku dojrzałym są na ustach wszystkich. Stare i znane wszystkim powiedzenie, że kobieta, tak jak wino, im starsza, tym lepsza, coraz częściej znajduje zastosowanie w wielkim świecie. Widząc kobiety sukcesu, tak często zastanawiamy się, jak one to robią? W każdym wieku wyglądają promiennie, świeżo i bardzo seksownie. Jaki jest ich sekret? Nie, nie zawsze jest to zasługa chirurga plastycznego – diabeł tkwi w odpowiedniej, dostosowanej do cery dojrzałej pielęgnacji. Każda kobieta może wyglądać świetnie w dojrzałym wieku, nie jest to przywilej bogatych i sławnych. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?

Ważne kroki

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że procesy starzenia rozpoczynają się między 20. a 25. rokiem życia. Drugi ważny fakt, o którym nie można zapominać, to, że skóra sucha starzeje się nieco szybciej niż odpowiednio nawilżona, dlatego o prawidłowej pielęgnacji warto pamiętać już od lat nastoletnich. Ważne jest picie dużych ilości wody, stosowanie kremów dostosowanych do cery i spełniających swoją funkcję, a także zdrowy i aktywny styl życia, ilość snu i dieta bogata w witaminy, a także skrupulatne oczyszczanie twarzy. Stan cery znacznie pogarsza się w okresie menopauzy – oprócz grawitacji na naszą niekorzyść działają także hormony, które utrudniają zadanie pielęgnacji. Nie jest to jednak niemożliwe – dla skóry dojrzałej przeznaczonych jest wiele serii kosmetyków produkowanych przez prawdziwych liderów na kosmetycznym rynku. Warto stosować kilka kosmetyków z jednej serii, ponieważ dopełniają się one i współdziałają, dając po prostu szybsze efekty. Przykładem jest seria L’Oreal Age Perfect: serum, kremy na dzień i na noc.

Serum L’Oreal Age Perfect – klucz do sukcesu

Age Perfect to seria przeznaczona do pielęgnacji cery dojrzałej, a produkty wchodzące w jej skład, pomimo podobnej formy, są dość zróżnicowane, dlatego każda kobieta potrzebująca wsparcia w pielęgnacji na pewno znajdzie kosmetyki dla siebie. L’Oreal Age Perfect Serum Odrodzenie Komórek to kosmetyk odbudowujący i wspomagający powstawanie nowych komórek. Zadania kremów na dzień to m.in. rozświetlanie i poprawa gęstości struktury skóry, a na noc: odżywianie i odbudowa komórek naskórka. Serum L’Oreal Age Perfect zaleca się stosować razem z kremami, tj. po oczyszczaniu twarzy i złuszczaniu martwego naskórka, ale przed aplikacją kremu. Serum można stosować na skórę twarzy, dekoltu i szyi, a najlepsze efekty będą zauważalne w przypadku jego codziennego używania w kilkutygodniowych cyklach.

Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.