Znasz Mayko?

fot. mat.pras. Mayko

Mayko – marka utworzona w 2016 roku przez projektantkę Małgorzatę Majko, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych, i jej partnerkę biznesową, Natalie Moore. Dziewczyny mieszkają w Londynie. W 2018 roku do firmy dołączyła Agata Typek pochodząca z Pomorza, a już od wielu lat na stałe związana z Łodzią.

Te trzy zupełnie różne charaktery połączyła wspólna pasja, jaką jest moda i projektowanie. Serce teamu MAYKO jest w Łodzi, gdzie mieści się w główne studio projektowe, oraz w Londynie, gdzie dziewczyny spotykają się, żeby dyskutować o kolejnych projektach.

Marka łączy w sobie nowoczesny styl z tradycyjnym krawiectwem, tworzy modę z “duszą” dla współczesnego mężczyzny. Mayko stosuje kombinację odwiecznych technik krawieckich oraz bardzo innowacyjnych technologii. Sięga po high-tech w tkaninach i dodatkach z szerokim spectrum sportowych elementów, tak aby uzyskać efekt nowoczesnego wyglądu, ale również kluczowa jest wygoda i łatwość ruchów.

“Kochamy kolor i dopracowane wyjątkowe detale, a projekt zaczynamy od kawałka tkaniny i do niego dopisujemy dalszą historię. Przeplatamy w naszych projektach elementy dobrze znane z nieoczywistymi” – mówią dziewczyny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.