Zgrany duet: Odmładzający szampon ryżowy Barwa Naturalna i odżywka L’Oréal Elseve 

Barwa Naturalna i L'oreal Elseve

Zdarza się, że zamiast stosować szampon i odżywkę tego samego producenta, wybieramy dwa kosmetyki różnych marek. Czy to źle? Ten przykład zdaje się temu przeczyć.

Odmładzający szampon ryżowy Barwa Naturalna

Od producenta: Odmładzający szampon ryżowy. Receptura oparta na dobroczynnym działaniu naturalnego wyciągu z protein ryżu, który przywraca włóknom włosów witalność oraz zmniejsza blaknięcie koloru. Szampon inspirowany domowym zabiegiem płukania włosów przesuszonych i osłabionych wodą ryżową, który chroni włosy i skórę głowy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zwieńczeniem receptury jest regenerujący kompleks witamin młodości oraz kondycjonująca biotyna, które przywracają zdrowy wygląd i naturalny blask. Szampon nie zawiera parabenów, barwników i silikonów.
Cena 6,99 zł / 300 ml
Bardzo przystępna cena oraz skład zachęciły mnie do przetestowania tego szamponu. Nie jest to produkt dla tych, którzy lubią łatwe rozwiązania w postaci pieniącego się szamponu i szybkiego umycia włosów – ponieważ szampon ryżowy Barwa nie zawiera substancji pieniących, nie pieni się, a na umycie nim włosów należy poświęcić nieco więcej czasu, powoli i dokładnie wmasowując go we włosy i skórę głowy. Coś za coś – myjemy włosy zdrowym szamponem, ale przy dłuższych włosach, takich jak moje, można się spodziewać problemów z rozczesywaniem. Wiedziałam, że aby nie mieć tego problemu, niezbędna będzie odżywka. W ręce wpadła mi ostatnio odżywka L’Oréal Elseve Magiczna Moc Olejków – okazało się, że razem z szamponem ryżowym tworzą bardzo zgrany duet i świetnie się uzupełniają, a raczej odżywka uzupełnia działanie szamponu.

L’Oréal Elseve Magiczna Moc Olejków – odżywka do włosów

Opis producenta: Skład odżywki z serii Magiczna Moc Olejków został opracowany z myślą o nawilżeniu włosów. Aby włosy łatwo się rozczesywały, były gładkie w dotyku i lśniące, formuła została wzbogacona o sześć kwiatowych olejków, które są odpowiedzialne za: przywrócenie włosom blasku – olejek rumiankowy, nawilżenie włosów – olejek lniany, odżywienie włosów – olejek słonecznikowy, nadanie włosom elastyczności – olejek różany, ochronę włosów przed wysuszeniem – olejek z gardenii tahitańskiej, miękkość w dotyku – olejek z kwiatu lotosu.
Cena ok. 10 zł / 200 ml
Wszystko to prawda! Po użyciu nawet niewielkiej ilości odżywki Elseve z olejkami, włosy są odżywione na całej długości, przyjemne w dotyku i przede wszystkim łatwo je rozczesać. Uff, to duża ulga, bo nie lubię walczyć ze splątanymi pasmami, a dzięki tej odżywce – nie muszę. Włosy są po jej użyciu długo pozostają lśniące (nawet przez kolejne 2-3 dni) i sypkie, łatwe do ułożenia i podatne na stylizację.

Magda, redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.