Zegarek – stylowy i praktyczny dodatek

fot. materiały prasowe

Zegarki już dawno przestały być jedynie czasomierzami. Obecnie wiele osób wybiera zegarek w taki sposób, aby był on dopełnieniem ich stylu. Z powodzeniem niektóre modele można nazwać małymi dziełami sztuki, które stanowią ozdobę każdego nadgarstka.

Jakie zegarki wybrać, aby podkreślić swój styl? Oto kilka podpowiedzi.

Zegarek zamiast biżuterii

Zegarki, zwłaszcza damskie, są coraz częściej wybierane zamiast biżuterii. Na taki minimalizm decydują się osoby, które chcą zachować stonowany i elegancki wygląd, bez zbyt wielu dodatków. Jeżeli chcemy, żeby zegarek pełnił jednocześnie funkcję biżuterii, warto wybrać taki, który będzie mocowany na bransolecie metalowej wykonanej z metali szlachetnych lub nimi powlekanej. Dobrze jest też zwrócić uwagę na kopertę zegarka oraz jego tarczę. Czasem na tych elementach dodatkowo umieszczane są niewielkie naturalne kamienie lub ich imitacje np. cyrkonie. Przykłady zegarków na bransoletkach zarówno męskich, jak i damskich można znaleźć na stronie zegarmistrzlodz.com.pl 
W mniej klasycznych stylizacjach lub strojach codziennych można zdecydować się na zegarki na metalowej bransolecie w nietypowym kolorze np. w odcieniu różowego złota lub takie, które mocowane są na pasku skórzanym, ale o eleganckim wykończeniu na wysoki połysk.

Designerskie zegarki od największych projektantów mody

Wiele osób wybiera także zegarki, które sygnowane są nazwiskami znanych projektantów. Tutaj można podzielić na takie nawiązujące do prostej klasyki, które będą pasowały praktycznie do każdej stylizacji, ale i takie, które będą wyróżniały nas w tłumie już z daleka. Wielu projektantów stawia na nietypowe formy, kolory i kształty, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie takiego zegarka dobrze sprawdzić, czy będzie on pasował do elementów, które już znajdują się w naszej garderobie.

Zegarek dla mężczyzny

Panowie mogą wybierać pomiędzy zegarkami na szerokich, metalowych bransoletach lub paskach skórzanych. Wśród mężczyzn preferujących sportowy styl ubierania się bardzo popularne stają się zegarki wykonane z tworzyw sztucznych, które często mają dodatkowe funkcje przydatne w czasie treningów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.