Zdrowy burger z KFC

Zdrowy burger z KFC

Fot: Mat. pras. KFC

Zdrowy fast food? Nowy burger z KFC ma przekonać nas, że sieć wpisuje się w modny trend clean eating czyli „czystego jedzenia”. Moda na „czyste jedzenie” opanowuje świat. Nie chodzi o określoną dietę czy wykreślenie z menu konkretnych grup produktów, np. mięsa czy nabiału. Zwolennicy „czystego jedzenia” dbają, by jeść wyłącznie  pełnowartościowe i nieprzetworzone (czyli czyste) produkty.

Taki właśnie ma być burger KFC. Do zrobienia kanapki sieć KFC zaprosiła blogerkę Figgy Poppleton-Rice. Facebook, Twitter, Instagram – we wszystkich mediach społecznościowych Poppleton dzieli się swoimi pomysłami na ultra zdrowe jedzenie. Samą siebie opisuje jako fanatyczkę „czystego jedzenia”, „koneserkę kalafiora” i „dumną mamę małego Juliana”. Jej najnowsze pomysły to „czysta” zupa jarmużowa z waflami ryżowymi, bezmleczny smoothie z pietruszki czy gorąca woda wlana do papierowego kubka na kawę, tak „abyś wyglądała tak samo cool jak inni”, ale zachowała zdrowie.

Jak wygląda pomysł Figgy na burgera KFC? Zamiast chleba znajdziesz tam przekrojonego kalafiora posypanego nasionami chia. Kurczak doprawiony będzie niesłodzonym jogurtem migdałowym. W burgerze nie znajdziesz soli czy cukru. Reszta szczegółów trzymana jest na razie w tajemnicy. Nie wiadomo też, kiedy i gdzie hamburger znajdzie się w sprzedaży. Jeśli w ogóle.

 

1 Comment

  • Dana napisał(a):

    Fajny pomysł, ale czy naprawdę coś takiego znajdzie się w menu KFC? Nie sądzę. To się kłóci z ideą fast-foodów. Obstawiam, że to tylko i wyłącznie działanie marketingowe, by o marce znów mówiło się w mediach dużo. Chociaż chętnie bym kupiła taką kanapeczkę, jeśli faktycznie się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.