Zdrowe i lśniące włosy

fot. Shutterstock

Aby twoje włosy były zdrowe i lśniące, nie musisz nad nimi ciężko pracować. Musisz jednak dbać o nie każdego dnia i zdawać sobie sprawę, co im szkodzi.

Tekst: Ewelina Jabkiewicz

Zacznijmy od podstawowej czynności, jaką jest codzienna pielęgnacja. Mycie włosów powinnaś kończyć chłodnym prysznicem, bo dzięki temu łuski kosmyków domkną się i wygładzą. A im włos gładszy, tym lepiej odbija światło. Wysokie temperatury są wrogiem naszych włosów, sprzyjają ich wysuszaniu. Dlatego, jeśli nie musisz, nie używaj suszarki. A jeśli wiecznie się spieszysz, aby zminimalizować negatywne skutki suszenia, wybierz sprzęt z opcją chłodnego nawiewu. Kolejny dyskusyjny krok to prostowanie. Jeżeli nie potrafisz obejść się bez prostownicy, koniecznie stosuj kosmetyki termiczne, które ochronią strukturę włosa. A sama prostownica powinna mieć termostat, który umożliwi kontrolę temperatury. Przy stylizacji fryzury ograniczaj ilość kosmetyków utrwalających. Klejące spraye i lakiery, ciężkie żele i pasty mogą obciążyć, skleić i przesuszyć włosy. Stosuj szampony do skóry wrażliwej. Maski i odżywki regenerująco-nawilżające nakładaj co najmniej raz w tygodniu. Wypróbuj serum wygładzające i nabłyszczające lub jedwab w płynie.

Jeżeli korzystasz z regularnej koloryzacji, unikaj farb z amoniakiem i utleniaczy, które uszkadzają łuski włosa. Stosuj szampony przeznaczone do włosów farbowanych, które zapobiegną wypłukiwaniu koloru i matowieniu.

Niemniej istotne jest też systematyczne podcinanie włosów. Rzadkie wizyty u fryzjera równają się rozdwojonym i łamliwym końcówkom, a tym samym ich przesuszeniu i matowieniu.

Stop mat – start blask

  • spłukuj włosy chłodną wodą
  • odstaw suszarkę, prostownicę, lokówkę
  • regularnie podcinaj końcówki
  • stosuj kosmetyki z olejami roślinnymi i ceramidami
  • wypróbuj olejowanie albo laminowanie
  • jedz ryby, rośliny strączkowe, orzechy, jaja

Te kosmetyki ci pomogą:

wlosy blask

Cały artykuł znajdziecie w ONLY YOU nr 3/2014:

ONLY YOU nr 3.2014

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.