Zdradza, ale kocha – zapowiedź filmu

Zdradza, ale kocha

Zdradza, ale kocha

Hugh Grant jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich aktorów. Gwiazda „Czterech wesel i pogrzebu”, „Dziewięciu miesięcy”, „Rozważnej i romantycznej”, „Notting Hill”, „Dziennika Bridget Jones”, „To właśnie miłość” w najnowszym filmie mistrza biografii Stephena Frearsa pojawi się 19 sierpnia z Meryl Streep u boku w filmie „Boska Florence”.

Florence Foster Jenkins była fenomenem swojej generacji – odniosła niesłychany sukces, który nie miał żadnego związku z jej talentem. Miał za to z… beztalenciem. Nie zapełniłaby jednak legendarnej Carnegie Hall, gdyby nie jej wieloletni partner – St Clair Bayfield.

Stephen Frears już po zaangażowaniu Meryl Streep do roli tytułowej zwrócił się do Hugh Granta. „Powiedziałem mu, że znalazłem dla niego idealną rolę i że na pewno mu się spodoba. Po trzech dniach od naszej rozmowy Hugh wyraził zgodę na zagranie Bayfielda.” „Byłem świadomy, że ktoś taki jak Florence Foster Jenkins istniał”, wspomina Grant. „Dawno temu kuzynka wysłała nagranie z jej wykonaniem. Pamiętam, że była to jedna z najzabawniejszych rzeczy, jakie słyszałem w swoim życiu. Z początku nie byłem zainteresowany zagraniem w Boskiej Florence, gdyż zaangażowałem się akurat w kampanię społeczną Hacked Off. Stephen Frears był jednak jednym z naszych zwolenników i często pojawiał się na organizowanych przez nas wydarzeniach”, kontynuuje brytyjski aktor. „Zaproponował mi kiedyś ten film i nie dał za wygraną, gdy mu odpowiedziałem, że aktorstwo mnie chwilowo nie interesuje. Wysłał mi scenariusz Nicholasa Martina, który był fenomenalny, autentycznie zabawny, wiarygodny i niezwykle poruszający. Wiadomo też już było, że Meryl Streep zagrał tytułową bohaterkę. Nie mogłem odmówić sobie przyjemności zagrania w takim projekcie!”

Grant wciela się w ‘męża’ oraz managera Florence Foster Jenkins. „Bayfield jest kimś w rodzaju jej impresario, ale zauważa jednocześnie absurdalność niektórych zaistniałych sytuacji”, wyjaśnia Frears. „Florence i Bayfield żyją w bańce, są odizolowani od problemów zwyczajnych ludzi, a on wyznaczył sobie zadanie, by chronić tę bańkę przed pęknięciem. Florence potrzebowała jego ochrony”, mówi reżyser. „Bayfield autentycznie mnie zafascynował”, opowiada Grant. „Bardzo dobrze się czułem w jego skórze. Bayfield to nieślubny wnuk hrabiego oraz lekki nieudacznik. Przemierzył cały świat, pragnąc zostać uznanym aktorem, ale wylądował ostatecznie bez grosza w Nowym Jorku”, dodaje aktor. „Tam poznał Florence, dziedziczkę wielkiej fortuny, która była patronką kultury muzycznej w Nowym Jorku. Od razu przypadli sobie do gustu”.

„Sądzę, że Bayfield oczarował ją swoimi arystokratycznymi korzeniami, a także faktem, że jego kariera aktorska dała mu pewną niezależność, ale sam także uległ jej urokom”, kontynuuje Grant. „Stali się wspaniałą parą i choć nigdy nie zawarli związku małżeńskiego, wytrzymali ze sobą jakieś 30-40 lat. Imponujący wyczyn”, dodaje aktor. Choć Bayfield spędza noce z kochanką, zawsze wraca do swojej Florence. „Bayfield puszy się niczym paw, ciesząc się ze swojej nowej pozycji społecznej. W pewnym sensie jest jej marionetką, co bardzo mnie rozbawiło. Doskonale widać, kto nosi spodnie w tym związku”, podkreśla Grant. „Bayfield bezdyskusyjnie ją w naszym filmie wspiera i chroni za wszelką cenę w trakcie koncertów, które nie są jedynie złe – są koszmarne i koszmarnie zabawne”, mówi aktor. „Kluczem do sukcesu jest staranna selekcja publiczności. Bayfield upewnia się zawsze, że na widowni zasiadają wyłącznie ludzie w jakiś sposób bliscy Florence. Nie ma mowy o zapraszaniu ludzi z ulicy. W ten sposób Florence nigdy nie dowiaduje się, że jest koszmarną śpiewaczką”.

„BOSKA FLORENCE” W KINACH OD 19 SIERPNIA

Reżyseria: Stephen Frears („Niebezpieczne związki”, „Królowa”, „Tajemnica Filomeny”)

Obsada:
• Meryl Streep („Pożegnanie z Afryką”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Żelazna dama” – OSCAR)
• Hugh Grant („Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill”, „Był sobie chłopiec”)
• Simon Helberg („Teoria wielkiego podrywu”, „Evan Wszechmogący”)
• Rebecca Ferguson („Mission Impossible – Rogue Nation”, „Hercules”)

Gatunek:  komediodramat
Produkcja: Wlk. Brytania / USA 2016
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.