Zapowiedź na październik: Mademoiselle Channel

Mademoiselle Chanel

Mademoiselle Chanel, Wyd. Między Słowami

O książce: Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce. W tej opowieści postaram się w miarę możliwości trzymać prawdy, choć mity i plotki spowijają mnie w nie mniejszym stopniu niż moje słynne krepdeszyny i tweedy. Postaram się pamiętać o tym, że mimo wszystkich swoich triumfów, mimo wszystkich błędów, które popełniłam – wciąż jestem tylko kobietą… Kim naprawdę była Coco Chanel? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.

Christopher W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek, odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków. Zanim został poczytnym pisarzem, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze. Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel?

W kwietniu 2014 roku odwiedził Polskę i spotkał się ze swoimi fanami.

Coco Chanel – ikona mody i stylu, legenda

__________________________________________

  • Zaprojektowała pierwszy na świecie kostium kąpielowy dla kobiet, który

składał się z rybaczek i zwiewnej tuniki. Lansowała też modę na opaloną cerę.

  • Była niemieckim szpiegiem, zarejestrowanym jako agentka F-7124

i otrzymała pseudonim Westminster.

  • Coco była również zaciekłą antysemitką. Pod koniec lat 30. projektantka finansowała nawet antysemickie pismo „Le Temoin”.
  • Stworzyła zupełnie nową kolekcję niezwykle stylowych ubrań dla kobiet. Najsłynniejsza ze wszystkich jest klasyczna „mała czarna”.

. Gabrielle, bo tak nazywała się naprawdę Coco, spędziła wraz z siostrami 6 lat w sierocińcu w Aubazinie, który prowadziły siostry Najświętszego Serca Marii. Tam nauczyła się szyć.

  • Stworzyła najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – Chanel No 5.

Coco Chanel – zwykła kobieta

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.