Zapowiedź: Mroczny zakątek

Mroczny zakątek

Mroczny zakątek, wyd. Znak

Już wkrótce kolejna (po Zaginionej dziewczynie) ekranizacja głośnej powieści Gillian Flynn MROCZNY ZAKĄTEK. Tymczasem zapraszamy do lektury książki, której filmowe wydanie pojawi się w księgarniach 21 października.

Libby Day była małą dziewczynką, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. To jej zeznania

doprowadziły do skazania jej piętnastoletniego brata Bena na dożywocie.

Dziś, po dwudziestu pięciu latach, Ben nadal siedzi w więzieniu, a Libbydesperacko potrzebuje pieniędzy. Kiedy więc członkowie Klubu Kryminalnych Ciekawostek, stowarzyszenia, które fascynuje się tajemniczymi zabójstwami, uznają, że Ben został niesłusznie skazany, i proponują jej pieniądze w zamian za pomoc w jego uwolnieniu, Libby nie może się nie zgodzić. Musi poradzić sobie z demonami przeszłości, ocenić, co naprawdę pamięta z tamtej nocy, a co wmówiono jej w trakcie śledztwa, i wreszcie poznać prawdę o swojej rodzinie.

Czy brutalnego morderstwa dopuścił się brat, posądzany o satanizm? Czy śledczy popełnili błąd?

Gillian Flynn jest światowym fenomenem wydawniczym. Jej ostatnia powieść, Zaginiona dziewczyna, sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy i zapoczątkowała modę na thrillery psychologiczne podobną do tej na kryminały skandynawskie po publikacji trylogii Millennium. Jej debiutancka powieść Ostre przedmioty, jako pierwsza w historii, zdobyła dwie Dagger Award. Mroczny zakątek został wybrany najlepszą książką roku według “Publisher’s Weekly”, ulubioną książką krytyków “New York Timesa” i “Chicago Tribune”. Tej jesieni w kinach pojawią się ekranizacje dwóch jej powieści: Zaginionej dziewczyny w reżyserii Davida Finchera i Mrocznego zakątkaz Charlize Theron w roli głównej.

Gillian Flynn urodziła się w Kansas City w Missouri. Jej matka uczyła literatury, a ojciec wiedzy o filmie. Pewnie dlatego spędziła dużą część dzieciństwa i wczesnej młodości, oglądając filmy i czytając książki. Czule wspomina sytuację, kiedy wyrwano jej z rąk Fałdkę czasu, którą próbowała czytać przy stole, oraz wrażenia z filmów takich jak Obcy, Psychoza czy Bonnie i Clydew dyskusyjnym wieku (tak koło siedmiu lat). To było udane dzieciństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.