Zapowiedź książki: Pójdź na sąd boży – wydawnictwo Akurat

Pójdź na sąd boży

Pójdź na sąd boży – wydawnictwo Akurat

Podinspektor Roman Medyna powraca.

Co zrobić gdy niebezpieczna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a bycie policjantem to nie tylko zawód, a uzależnienie na całe życie? Pójdź na sąd boży, drugi tom cyklu ELEMENTY ZBRODNI Mariusza Ziomeckiego, już w księgarniach.

Barbara i Roman, główni bohaterowie kryminalnego cyklu, pozornie radzą sobie dobrze. On powoli dochodzi do siebie po postrzale, a dwa lata po otwarciu pensjonat Urokliwa Skarpa nad Zalewem Zegrzyńskim wychodzi na mały plus. Właściciele harują w nim od rana do nocy, ale czerpią z tego satysfakcję. Medyna dodatkowo łapie zlecenia detektywistyczne, co łagodzi jego tęsknotę za dawną pracą i wspomaga rodzinny budżet. W trudnych chwilach Barbara jest dla męża ogromnym wsparciem. Jednak małżeństwo przechodzi kryzys: podejrzliwość kobiety nie jest bezzasadna, a obustronne próby przełamania emocjonalnego impasu tylko pogarszają sytuację.

Niespodziewanie wydarzenia przyspieszają. Wśród drzew za domem Roman trafia na niebezpieczną pułapkę, a jego brat Witold wpada na pomysł jak oskubać warszawskiego potentata na rynku nieruchomości. Detektyw staje przed ciężkim dylematem – z jednej strony nie chce się angażować w szemrane sprawy brata, z drugiej jednak nie chce dopuścić, by Witold został wykąpany w wannie z kwasem. Przychodzi też pozornie banalne zlecenie od człowieka leżącego na łożu śmierci. Medyna ma ustalić, czy piękna kobieta, która kilka lat wcześniej szokowała miasteczko rozwiązłością a mężczyzn doprowadzała do seksualnej gorączki, została spalona żywcem przez zazdrosnego męża, czy przez kogoś innego, do dziś ukrytego w cieniu.

Mariusz Ziomecki łączy doskonały kryminał ze świetnie skonstruowaną powieścią obyczajową. Kreuje bardzo sugestywne portrety psychologiczne głównych postaci – bohaterów z krwi i kości. Autor głębiej niż wielu innych autorów tego typu powieści wkracza w intymne obszary kobiecej psychiki. Kolejna część cyklu charakterystyczny i rozpoznawalny styl Ziomeckiego – szorstki realizm, precyzyjnie skonstruowaną kryminalną zagadkę, uderzające obserwacje i inteligentne dialogi. Książką „Pójdź na sąd boży” Ziomecki potwierdza znakomitą formę jako jeden z twórców polskiego kryminału.

Mariusz Ziomecki – warszawiak z urodzenia i upodobania, pisarz i dziennikarz, pracuje w językach polskim i angielskim. Lubi wędrować po mrocznych życiorysach i słonecznych krajobrazach, i pracować na leżąco, z komputerem na brzuchu. Źle znosi etaty i sztampę. Gdyby nie przyjaciele i życzliwość kobiet, dawno popadłby w pracoholizm.

Autor: Mariusz Ziomecki
Tytuł: Pójdź na sąd boży
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 494
Data pierwszej premiery: 26.10.2016 r.

Mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.