Wygodny fotel to podstawa

Szukając stylowego wyposażenia do pokoju, nie można zapomnieć o wygodnym fotelu, który pozwoli zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.

Takie meble od lat goszczą w polskich domach, choć nowoczesne modele są znacznie bardziej wygodne i designerskie, niż te które były hitem dwadzieścia lat temu. Z racji, iż na rynku jest bardzo bogaty wybór wśród foteli, na pewno ciężko będzie zdecydować się na ten konkretny rodzaj.

Wygodny fotel to podstawa

Ten, kto twierdzi, iż fotele są zbędnym wydatkiem, bo przecież zwykłe krzesła w zupełności wystarczą, jest w dużym błędzie. Bez fotela ani rusz, gdyż taki mebel jest nie tylko stylowym dodatkiem, lecz również idealnym rozwiązaniem, by po ciężkim dniu usiąść w nim i pooglądać telewizję.

Chcąc wybrać odpowiedni model, warto wziąć pod uwagę:
– Czy jest odpowiednio wyprofilowany. Jest to bardzo ważna kwestia zwłaszcza dla osób które cierpią z powodu bóli kręgosłupa.
– Czy wygodnie się na nim siedzi. Dobrze dopasowany fotel musi mieć odpowiednią szerokość i wysokość, by każdy domownik mógł wygodnie w nim usiąść.
– Z jakich materiałów jest wykonany. Obecnie na rynku można znaleźć fotele które posiadają obicia z weluru, pluszu czy ekoskóry, jednak to nie sam wygląd materiału powinien być wyznacznikiem, lecz jego gramatura oraz to w jaki sposób będzie można go czyścić. Nogi fotela powinny być wykonane z solidnego drewna, dzięki czemu mebel zyska dodatkowe walory estetyczne.
– Czy posiada podłokietniki. Designerskie wzory foteli cechuje prostota, więc wiele takich, mebli ni posiada dodatkowych podłokietników które nie da się ukryć, są bardzo komfortowe, zwłaszcza podczas długiego siedzenia.

Przed podjęciem konkretnej decyzji, warto najpierw usiąść spokojnie i przeanalizować własne potrzeby, bo pośpiech jest złym doradcą.

Nowoczesność czy klasyka?

To jaki model foteli zagości w domu, zależy już tak naprawdę od gustu i zasobów portfela właścicieli. Większość osób decyduje się na zakup designerskich foteli obitych stylowymi kolorowymi tkaninami jakie można znaleźć na vokato.com. Oczywiście jednokolorowe fotele również są godne zainteresowania. Przy wyborze warto zastanowić się jaki wzór faktycznie będzie pasował do aranżacji wnętrza, choć awangardowe zestawienia cieszą się dziś dużą popularnością. Szukając foteli do klasycznych wnętrz w których goszczą stonowane kolory, wcale nie trzeba rezygnować z zakupu nowoczesnych modeli, gdyż na pewno uda się znaleźć fotele na miarę potrzeb.

Design kosztuje

Niestety tak. Za dobrej jakości fotel trzeba zapłacić kilkaset złotych, jednak nie warto patrzeć jedynie przez pryzmat ceny, lecz na fakt, iż taki mebel na pewno posłuży długie lata. Szukanie oszczędności spowoduje, że w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu stanie mało atrakcyjny fotel w dodatku niewygodny który wcale nie będzie zachęcał do odpoczynku. Wraz z zakupem foteli warto pomyśleć o nabyciu podnóżka który zmniejszy obciążenie nóg, a dodatkowo pomoże poprawić krążenie krwi. Podnóżki sprzedawane są jako osobne meble, więc trzeba będzie dodatkowo w nie zainwestować.


Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.