Wrogowie urody

Wrogowie urody

Fot: Photogenica

Jak się zastanowisz, pewnie ich znasz. ale na co dzień o nich zapominasz. Zerknij i zastanów się, jak często otwierasz drzwi wrogom swojej urody.

Częsta zmiana koloru włosów

Farbuj włosy tak rzadko jak to możliwe. Najlepiej farbami delikatnymi, które wprawdzie z czasem się zmywają, ale nie niszczą tak struktury włosów jak farby tradycyjne.

Nadmierna regulacja brwi

Zbyt cienkie brwi sprawiają, że wyglądasz na starszą. Te bardziej naturalne są dzisiaj na szczęście modne, dlatego odpuść nadmierne wyrywanie włosków.

Wyciskanie pryszczy

Nawet jak cię korci, zostaw je w spokoju. Na pewno nie chcesz mieć po nich śladów do końca życia.

Spanie w makijażu

To ogromny błąd. Obciążona skóra nie ma szans się zregenerować. Stanie się przesuszona, zmęczona, utraci elastyczność, a w niektórych przypadkach nagrodą za spanie w makijażu jest trądzik.

Jedzenie śmieciowe

Zazwyczaj pełne toksyn, szkodzi nie tylko zdrowiu, ale i naszej skórze. To po niej widać najszybciej, jaki prowadzimy tryb życia.

Za dużo słońca

Nadmierna ekspozycja na słońce (zwłaszcza bez odpowiedniego filtra UV) to prosta droga do zbyt wcześnie starzejącej się skóry.

Nadmierna stylizacja włosów

Suszarka, prostownica, lokówka – stosuj je tylko na wielkie wyjścia. Codzienna stylizacja włosów bardzo je zniszczy. Staną się suche, sztywne, matowe i brzydkie.

Alkohol

Zgubnie wpływa na zdrowie i na urodę. Nadużywanie alkoholu powoduje, że skóra traci zdrowy koloryt. Staje się zaczerwieniona i wysuszona.

Stres

Szybko odciska piętno na skórze. Przyspiesza jej starzenie się.

Kawa

Odwadnia organizm, a zatem i wysusza skórę. Do tego zostawia na zębach żółty nalot.

Mało wody

Pijąc wodę nie tylko gasisz pragnienie, ale dostarczasz ją do każdej komórki organizmu. Jeśli pijesz mało, odwadniasz się, w efekcie skóra traci jędrność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.