Wraca moda na lata 90!

Wraca moda na lata 90

Fot: Photogenica

Były kolorowe, czasem wręcz kiczowate. Lata 90. wracają do łask! Możesz wyciągnąć z szafy buty na koturnie i ruszyć w miasto. Co jeszcze będzie modne?

Plecak Panda

Widok plecaka z podobizną misia Pandy był w latach 90. powszechny. Phillipp Plein pokazał go niedawno na pokazie jesień-zima 2018. Uroczy misiek musiał dostosować się do współczesnych czasów, dlatego został obity cyrkoniami.

Mini plecak

Torby oversize schowaj w szafie. Do mody wracają absurdalnie małe plecaki, do których nie zmieści się wiele więcej niż portfel i paczka chusteczek. Telefon będziesz musiała schować do kieszeni, lata 90. ich nie przewidywały.

Klamry do włosów

W serialu „Przyjaciele” nosiła je Rachel Green, najważniejsza telewizyjna trendsetterka lat 90. Potem były już tylko funkcjonalnym akcesorium do spięcia włosów pod prysznicem. Do świata glamour chce przywrócić je Alexander Wang, który pokazał je w pokazie jesień-zima 2018.

Bandany

Były czarne, czerwone albo białe. Kobiety związywały nimi włosy, nosiły jako apaszki czy nawet topy. W pokazie jesień-zima 2018 pokazał je R13.

Spodnie cargo

Miały tyle kieszeni, że nie trzeba było nosić torebki. Te najmodniejsze były w maskującym kolorze khaki. Na spacer w Nowym Jorku założyła takie spodnie Bella Hadid. Media społecznościowe podchwyciły stylizację, przewidując rychły powrót takich spodni na salony.

Saszetki biodrówki

W latach 90. były źródłem wielu żartów, ale też praktycznym sposobem na przewożenie pieniędzy i dokumentów. Niedawno saszetkę założyła trendsetterka Kendall Jenner, co podchwyciły nie tylko media społecznościowe, ale też inne blogerki.

Jeansy z wysoką talią

Amerykanie nazywają je spodniami dla mamusiek. Mają wysoką talię i szerokie nogawki. Założyła je Gigi Hadid, za którą z pewnością podążą inni.

Kurtki jeansowe z naszywkami

W latach 90. naszywki wyrażały światopogląd właściciela kurtki. Na Tygodniu Mody pokazała je między innymi firma Forever 21. Znowu są cool.

Buty na koturnach

Kiedyś były ulubionymi butami Baby Spice i sposobem na dodanie sobie kilku centymetrów wzrostu. W tegorocznych pokazał zaprezentowali je Gucci, Converse, Superga czy Vans.

Białe tenisówki

Na ścianki założyły je w ostatnich miesiącach Kendall Jenner, Zendaya, Gigi i Bella Hadid. To jednoznaczny znak, że białe tenisówki wracają do mody.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.