Wiosenny makijaż

kosmetyki do makijażu

fot. ©MrHamster/Bank zdjęć Photogenica

Najmodniejszy wiosenny makijaż? Jak w każdym sezonie wyodrębnić można kilka trendów, czasem bardzo od siebie różnych. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Róż, róż, róż…

Odcień delikatnego pudrowego różu rządzi w trendach beauty. Do wykonania naturalnego wiosennego makijażu będziemy potrzebowały przede wszystkim różu – w kremie albo w kamieniu. Pudrowy cień na powieki, róż na kości policzkowe i różowy błyszczyk na usta. Ma być delikatnie i naturalnie.

Dla bardziej zdecydowanych

Niektóre trendy stawiają na mocne akcenty. W sezonie wiosennym to właśnie makijaż oka będzie obfitował w nasycone odcienie. To nie tylko słodkie pastele. Makijaż na wiosnę to powrót do lat dziewięćdziesiątych. Powrót m.in. do kociego oka, które może bardziej niż makijaż przypomina teraz tatuaż. Pojawiają się odcienie neonowe, nawet brokat.

Podkreślone usta w kolorze czerwieni i mocnego różu, pokryte kryształkami (dla odważnych) – to kolejny trend w makijażu wiosna/lato 2019. Możemy wybierać między odcieniami matowymi, ale również winylowy gloss.

Rozświetlacz, bronzer?

Bez wątpienia wakacyjny look uzyskamy jeśli muśniemy kości policzkowe bronzerem. Taki rodzaj zdrowej opalenizny dodaje uroku. Naturalny makijaż nie wyklucza także rozświetlania. Na szczycie kości policzkowych możemy aplikować zarówno rozświetlacz kremowy, jak i płynny. Oczywiście najlepszym rozświetleniem twarzy będzie codzienna pielęgnacja, której efekty w postaci zdrowej cery szybko zauważymy. Z podkładu możemy z powodzeniem zrezygnować szczególnie w cieplejsze dni. Nie wolno jednak zapomnieć o kremach z filtrem.

tekst Marta Jacukiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.