Wiosenna biżuteria? Nie taka poważna!

fot. Camaieu

Iris Apfel, amerykańska historyk sztuki i ikona mody, mawiała: „Więcej znaczy więcej, mniej znaczy nudno”. Jaka biżuteria będzie królowała wiosną 2019?

Biżutera tej wiosny nie będzie ani delikatna, ani nazbyt droga, ani też na poważnie. Ma przyciągać uwagę i pozwolić nam bawić się konwencją. Wybieramy więc kolorowe naszyjniki, bransoletki i kolczyki w stylu hippie. Nie porzucamy zeszłorocznych piórek i muszelek, bo nadal będą na czasie. Ponadto wybieramy wszystko, co kolorowe, plastikowe, szklane albo naturalne. Próbujemy też własnych sił w tworzeniu biżuterii.

Muszelki i rękodzieło

Przede wszystkim muszelki! Naszyjniki, kolczyki, bransoletki – najmodniejsze to wyglądające tak, jakbyśmy robiły je same. Odkładamy złote łańcuszki i pierścionki z jednym oczkiem. Zamiast nich nosimy pierścionki z kolorowymi oczkami – najlepiej na każdym palcu po jednym lub po dwa. Wiosną modne będą również plastikowe bransoletki, naszyjniki ozdobione koralikami i połyskującymi kryształkami.

Pakamera, naszyjnik kokosowy Hippie, Kama4you, 68 zł, kolczyki muszelki ceramiczne, Dorca, 46 zł

Kolorowe zawieszki

Subtelne łańcuszki to biżuteryjna klasyka, ale wiosną nie bójmy się wybierać łańcuszków z kolorowymi zawieszkami i masywnych łańcuszków w wersji XXL. Modne będą również bransoletki na kostkę, ale oczywiście z muszelki w roli głównej. W roli naszyjnika doskonale sprawdzi się również apaszka oraz chustki satynowe w pastelowych odcieniach, np. pudrowy róż. Hitem sezonu wiosna 2019 będzie także biżuteria z logo i ozdoby w kształcie medalionów – zarówno kolczyki jak i naszyjniki. Modny będzie też motyw podkowy.

Parfois, kolczyki Hindi, 29,90 i 20,90 zł

Kolczyki nie do pary

Oczywiście! I to niekoniecznie z jednego kompletu. Modne będą kolczyki z literami, duże, masywne. I w dużych ilościach, na całych uszach. Tej wiosny rezygnujemy z minimalistycznej biżuterii. Co prawda bez biżuterii nasza kreacja jest często niepełna, ale w tym sezonie zapominamy o umiarze. Jeden naszyjnik zamieniamy na kilka, wybieramy masywne i duże bransoletki. I kokardy – wszystkie motywy, które będziemy nosiły na szyi, we włosach, bo wiosną można więcej, dużo więcej! 

Pakamera, bransoletki SheandHe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.