We wrześniu „wracasz do życia”. Wiesz o co chodzi?

We wrześniu „wracasz do życia”. Wiesz o co chodzi?

Fot: Pxhere

Raport Pinterest pokazał, że to właśnie we wrześniu ludzie podejmują najwięcej decyzji dla samych siebie. Czy właśnie we wrześniu mamy największą motywację?

Jak się okazuje, nie tylko koniec roku sprzyja podsumowaniom. Podobno wiele z nich robimy właśnie pod koniec lata. Wracasz z wakacji, kończysz urlop, musisz ponownie wdrożyć się w codzienną rutynę, dostosować do pogarszającej się pogody i coraz krótszego dnia. Często szukasz sposobu na małą ucieczkę, chwilę zapomnienia, chcesz zrobić coś dla siebie, aby całkowicie nie poddać się jesiennej aurze.

Nasze jesienne zwyczaje podsumował niedawno Pinterest, tytułując swój raport właśnie „Powrót do Życia”. Przeanalizowano wnikliwie jakie hasła wpisują ludzie najczęściej w wyszukiwarki internetowe na jesieni i na tej podstawie postawiono tezy. To właśnie jesienią szukamy najczęściej sposobów, żeby coś zmienić w swoim życiu, usprawnić codzienność, aby „po prostu żyło nam się lepiej”. Frazę „czas dla mnie” wpisujemy 37 procent częściej niż w innych okresach roku!

Jakie jeszcze trendy wytypował Pinterest? We wrześniu częściej szukamy sposobów na zorganizowanie domowego SPA.  Wpisywane frazy o pielęgnacji ciała wzrosły o 140 procent od zeszłego roku! Według Pinterest to dowód na to, że coraz więcej uwagi poświęcamy domowej pielęgnacji i zachowaniu kondycji fizycznej. Chętnie szukamy informacji o pielęgnacji skóry, ćwiczeniach, rytuałach wieczornych (wzrost o 157 procent od zeszłego roku) i porannych. Chcemy wiedzieć, jak lepiej się wyspać, a codzienne nawyki organizujemy zgodnie z filozofią bullet journal (wzrost o 112 procent w stosunku do 2017 roku). Chętnie też sprzątamy dom i organizujemy przestrzeń zgodnie z filozofią Marie Kondo i innych guru sprzątania. W roku 2017 pytania o organizację domu zadało aż 14 milionów osób! Wierzymy, że czysty dom przekłada się na zdrowie fizycznie i psychiczne. Najchętniej zorganizowalibyśmy garderobę (3.8 milionów zapytań w necie od stycznia do maja 2018), kuchnię (2.2 miliona zapytań w necie), sypialnię (1.9 mln zapytań w necie) i łazienkę (1.8 mln zapytań w necie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.