Wakacje z dziećmi, czyli jak wspólnie wybrać się nad morze

fot. mat.pras.

Czy wakacje z dzieckiem są w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. W końcu znajdziecie czas na to, by pobyć ze sobą od rana do wieczora. Wakacje to czas wolny od szkoły i pracy, świetna szansa na czas dla rodziny. Jak przygotować się do wyjazdu, co zabrać i o czym pamiętać, czyli krótki poradnik jak wyjechać nad morze z potomstwem.

Jak spakować się na podróż

Przyda Ci się z pewnością bagaż główny i bagaż podręczny. Ten pierwszy wypełnij ubraniami, kremami z filtrem, nakryciami głowy, kosmetykami, ewentualnymi lekarstwami i książeczką zdrowotną. W bagażu podręcznym miej przekąski na drogę, a dla samych dzieci, coś co wypełni im czas w podróży. Niech to będą książki czy filmy z ulubionymi bajkami. Jeśli masz większe dzieci frajdą dla nich będzie z pewnością spakowanie własnych plecaków czy toreb. Jeśli podróżujecie samolotem opowiedz dzieciom, jak będzie wyglądała odprawa i sam lot. Powiedz im też pokrótce jak będą wyglądały ich wakacje, dokąd jedziecie, jak zamierzacie spędzić czas, co będzie główną atrakcją.

fot. mat.pras.

Wybierz hotel odpowiedni dla dziecka

Hotel odpowiedni dla dziecka to taki, który nie znajduje się w pobliżu głośnej promenady czy innych hałaśliwych atrakcji. To też miejsce, w którym hotelowa obsługa jest w stanie zagwarantować maluchom miejsce do zabaw (np. na stołówce czy w basenie).

Wolny czas dla dziecka to czas wolny dla Ciebie

Są hotele, które organizują dzieciom czas wolny. Wynajmują w tym celu specjalnych animatorów, tworzą kółka czytelnicze, bawią się na trampolinie czy w basenowych zjeżdżalniach. To świetna opcja, z której korzystają również rodzice. Jeśli masz ochotę na odrobinę wytchnienia i czas wolny spędzony tylko z mężem, zapisz swoje dzieci na któreś z warsztatów, a sama wskocz w wystrzałową kreację, wypsikaj się seksownymi perfumami (co powiesz na Jesus del Pozo?) i zamów lampkę wina podczas romantycznej kolacji.

Odległość hotelu od plaży

Wybierając hotel, zwracaj uwagę na jego odległość od plaży. Najlepiej, jeśli nie przekracza piętnastu minut szczególnie w przypadku, gdy nie macie samochodu. Trzydziestominutowy spacer z dzieckiem, kocem, ręcznikiem i wszystkimi niezbędnymi akcesoriami na plażę może być bardzo męczący. Ważne też, by Twoje dziecko po nadmorskich ekscesach szybko trafiło z powrotem do hotelu na zasłużony odpoczynek.

fot. mat.pras.

Stawiaj na all inclusive

Hotele all inclusive mają zwykle rozszerzone menu, co jest szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko jest wybredne. Żeby uniknąć biegania po restauracjach i marnowania czasu na poszukiwania odpowiedniego miejsca, wybierzcie pakiet z dostępem do wszystkiego. Bogactwo wyboru zaspokoi tu nawet największego niejadka.

Pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu dla rodziny

Przed wyjazdem przemyśl sprawę ubezpieczenia. Nie kosztuje to zbyt wiele, a w sytuacji, w której musicie udać się do szpitala czy wrócić specjalnym transportem z powrotem do kraju te koszta rosną wielokrotnie. Najprawdopodobniej wydana przez Ciebie kwota będzie jedynie zabezpieczeniem na wypadek rzadkiej ewentualności. Warto jednak zabezpieczyć się na wyrost.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.