Wakacje w kamperze? Tak, poproszę!

fot. materiały prasowe Lancaster Insurance

Kampery to pojazdy, dzięki którym możemy wyruszyć w podróż, bez konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc noclegowych itp. W Polsce turystyka kamperowa jeszcze nie jest tak dobrze rozwinięta jak w innych krajach Europy czy Stanach Zjednoczonych, ale z roku na rok przybywa miłośników spędzania urlopu w sposób alternatywny i spontaniczny.

 

Co zabrać ze sobą?

Aby wyjazd był udany, a możliwości, jakie niesie ze sobą kamper w pełni wykorzystane, należy się odpowiednio przygotować do wyjazdu. Zanim wyjedziemy, warto pamiętać, aby zabrać ze sobą kilka potrzebnych sprzętów. Bez względu na to czy planujemy gotować czy nie, warto zadbać o to, by mieć na pokładzie sprawną i pełną butlę gazową. Ale to nie wszystko. Należy zabezpieczyć kwestie związane z garnkami, talerzami, czy choćby sztućcami. W tym przypadku powinny być one wykonane z materiałów odpornych na stłuczenie, a na czas jazdy- odpowiednio zabezpieczone.

Sprzęt AGD

Gdy wyjeżdżamy na nieco dłużej, może okazać się, że pewnych sprzętów, z których na co dzień korzystamy w domu, może nam zwyczajnie zabraknąć. A dokładniej?

Pralka

W końcu nie jesteśmy w stanie zabrać ze sobą nie wiadomo jakiej ilości ubrań na zapas. Szczególnie, jeśli na wakacje wyjeżdża kilkuosobowa rodzina. Wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się pralka turystyczna. Jest to bardzo praktyczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie, a bardzo może ułatwić nasze funkcjonowanie. Pralka ta ma niewielkie rozmiary, więc nie trzeba martwić się, gdzie się zmieści. Ponadto jej zaletą jest mały pobór mocy oraz niskie zużycie wody – w sam raz na wakacje.

Piekarnik na kuchenkę gazową

To również ciekawe rozwiązanie, które ułatwi nam przygotowywanie ulubionych potraw. Taki piekarnik stawia się bezpośrednio na palniku kuchenki i gotowe, wystarczy zaczekać, aż umieszczone wewnątrz danie będzie gotowe do zjedzenia.

Jak pralka, to i żelazko

Korzystając z możliwości prania w kamperze wiele osób decyduje się również na zabranie ze sobą żelazka. Nie każdy bowiem preferuje ubrania, które nie zostały uprzednio wyprasowane. Jednak ze względu na niedużą przestrzeń kampera, warto zabrać ze sobą żelazko turystyczne, które jest mniejsze, a często posiada także funkcję prasowania w pionie. Co więcej, zaletą takich żelazek jest fakt, że mogą zostać podłączone do prądu o różnym napięciu. Cecha ta jest szczególnie ważna, gdy wybieramy się na wakacje za granicę.

Ubezpiecz się!

Przed wyjazdem, warto również zastanowić się nad kwestią wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Może ono okazać się bardzo przydatne, szczególnie, gdy celem naszej podróży jest inny kraj. Wybierając się do Wielkiej Brytanii warto poznać ofertę lokalnego ubezpieczyciela motorhome insurance uk i porównać ofertę z krajowymi warunkami.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.