Wakacje nad Bałtykiem – gdzie warto się wybrać?

 

 

Wakacje nad Bałtykiem

Nadmorskie miejscowości cieszą się zdecydowanie największą popularnością w sezonie wakacyjnym. Piaszczyste plaże, piękne widoki, atrakcje wodne, oceanaria – to tylko część z rozrywek, która czeka tu na turystów.

Urlop nad Bałtykiem nie oznacza koniecznie przyjazdu do Trójmiasta. Wybrać możemy się do innych, równie zachwycających miejsc. Warto je wybrać zwłaszcza, gdy chcemy uciec od tłumów czy przesadnie wysokich cen. Sprawdźmy, gdzie opłaca się spędzić wczasy nad polskim morzem.

Świnoujście – obcowanie z naturą

Świnoujście to jedyne, polskie miasto położone na wyspach. Już sama ten fakt sprawia, że jest ono jedyne w swoim rodzaju. Wyróżniają je głównie piękne widoki. Obcować można tu z naturą nietkniętą przez współczesną cywilizację. Wystarczy wspomnieć o rezerwacie przyrody Karsiborska Kępa, gdzie mieści się siedlisko rzadkich gatunków ptaków. Występuje ich tu nawet kilkaset. Nie tylko ornitolodzy znajdą w tym mieście coś dla siebie. W Świnoujściu znajduje się piaszczysta plaża, której szerokość miejscami sięga nawet 100 metrów. To idealne miejsce do wypoczynku i morskich kąpieli. Odwiedzić należy koniecznie także Woliński Park Narodowy, który znajduje się na wyspie Wolin. To miejsce uważa się za jeden z najpiękniejszych odcinków polskiego wybrzeża. Turyście preferujący aktywny wypoczynek również nie powinni się nudzić. Wrażenie wywoła na nich bez wątpienia jedna z najwyższych na świecie latarni morskich. Na jej szczyt prowadzi aż 300 schodów, skąd z 68 metrów można podziwiać przepiękny widok. Wielbiciele historii powinni wstąpić do Fortu Gerharda, a także zwiedzić Podziemne Miasto.

Międzyzdroje – nie tylko uzdrowiska

Inne miasto, do którego warto wybrać się na wakacyjny odpoczynek, to Międzyzdroje. Wystarczy wspomnieć, że nazywane bywa stolicą Pomorza Zachodniego. Kojarzone jest głównie z Promenadą Gwiazd oraz licznymi uzdrowiskami. Znajduje się tu jednak wiele więcej ciekawych miejsc. Podobnie jak w Świnoujściu, krajobrazy przyciągają wzrok. Pełno tu bowiem lasów i rzadkich gatunków roślin. W Międzyzdrojach do dyspozycji turystów pozostają dwa dużych rozmiarów kąpieliska. Odwiedzić można tutaj również muzeum przyrodnicze, zagrodę pokazową żubrów bądź pospacerować po molo.

Gdzie zarezerwować nocleg?

Nie tylko wybór miasta jest istotny, ale i rodzaj noclegu. Dobrym, sprawdzonym sposobem będzie rezerwacja apartamentu. Można je znaleźć w dogodnej lokalizacji za pośrednictwem strony baltichome.pl. Dlaczego właśnie apartament? Zyskujemy wówczas dużo przestrzeni oraz prywatność. Znajduje się w nim zazwyczaj kilka pomieszczeń wraz z kuchnią i łazienką. To stosunkowo tani wybór, który jednocześnie będzie niezwykle praktyczny. Nie zabraknie ich także nad polskim morzem. Wystarczy skorzystać z wygodnego systemu rezerwacji, aby wybrać to, co najbardziej nas interesuje.


fot. Pixabay/materiały prasowe

Artykuł Partnera

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.