W Nowym Jorku powstaje salon dla gęstych włosów

Nowy salon dla gęstych włosów

fot. Shutterstock

Trudne do rozczesania, niemożliwe do ułożenia – gęste włosy dostarczają swoim właścicielom nie lada kłopotu. W Nowym Jorku właścicielom gęstych włosów przychodzi z pomocą wyjątkowy salon fryzjerski GoodHair.

Salon fryzjerski GoodHair zacznie przyjmować pierwszych klientów na początku 2016 roku. Zatrudnieni w nim fryzjerzy i styliści mają specjalizować się właśnie w gęstych, trudnych do ułożenia włosach. Misją salonu ma być „ponowne odkrycie pielęgnacji włosów o dużej objętości”, nie tylko dzięki wiedzy specjalistów, ale też przez zastosowanie całkowicie naturalnych kosmetyków. Jak to w Stanach Zjednoczonych bywa, wszystko musi być ekspresowe. GoodHair będzie prowadził zapisy przez Internet, a klientki będzie przyjmował jeszcze długo po tym, jak zamkną się inne salony. Przyjmie wszystkie, które muszą dłużej siedzieć w pracy, a potem nabiorą jeszcze ochoty na nową fryzurę. Jego właściciele gwarantują, że będzie ona zakończona w przeciągu dwóch godzin lub krócej.

GoodHair zaczął przeprowadzać już pierwsze testy. W zeszłym miesiącu na Manhattanie, zgodnie z filozofią pop-up, wystawiono fotel fryzjerski na ulicę. Nie narzekano na brak klientek. Nie obeszło się też bez małego skandalu. Niektórzy oskarżyli właściciela, że nazwa GoodHair (dobre włosy) za bardzo kojarzy się z gęstymi włosami Afroamerykanów. Folake Oguntebi, założyciel salonu, odparł ataki, twierdząc, że chciałby po prostu zmienić to, jak ludzie definiują dobre włosy.

Tekst Marta Czabała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.