Urządzenie do oczyszczania twarzy

fot. mat.pras. Foreo

Dzięki szwedzkiej marce, lidera świata beauty FOREO, oczyszczanie skóry po aktywności fizycznej może być szybkie i proste, a detox jeszcze bardziej skuteczny.

Czy wiesz, że do klubów fitness chodzi teraz aż o 15 milionów osób więcej niż 10 lat temu? To bez wątpienia kolejny dowód na to, że nastała epoka „aktywnej pielęgnacji”. Nic dziwnego, bo regularne ćwiczenia pobudzają krążenie krwi, które pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn oraz doprowadza substancje odżywcze do wszystkich komórek ciała. Z drugiej strony, wytwarzane podczas treningu sebum, może zapychać pory i jest pożywką dla bakterii wywołujących wypryski i niedoskonałości. Utrata płynów może być też przyczyną odwodnienia, a wilgotna skóra jest aż o 40% bardziej narażona na szkodliwy wpływ promieniowania UV i poparzenia słoneczne. Prowadząc aktywny styl życia, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, nastawionej na oczyszczanie.

Ostatnie zlecone przez FOREO niezależne badania wykazały, że nawet jeśli pielęgnacja skóry po treningu jest ważna dla 85% użytkowników fitness klubów, to ponad połowa z nich nie jest świadoma negatywnego wpływu wydzielanego sebum na cerę. Co gorsza: ponad 40% osób nie myje twarzy po zakończonym treningu. Biorąc pod uwagę, że na powierzchni nawet 63% sprzętu do ćwiczeń obecne są wirusy wywołujące przeziębienie – oczyszczanie po ćwiczeniach jest absolutnie koniecznie.

fot. mat.pras. Foreo

Innowacyjna linia urządzeń do oczyszczania twarzy LUNA od FOREO będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich miłośników fitnessu. Te silikonowe szczoteczki idealnie sprawdzą się po ćwiczeniach fizycznych. Mają ultrahigieniczną powierzchni i wodoodporną konstrukcję. Już w minutę usuwają bakterie, zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka.

Eksperci jednogłośnie zgadzają się z tym twierdzeniem. Dr Rachel Nazarian z oddziału dermatologii nowojorskiego szpitala Mount Sinai uważa, że „konieczność umycia twarzy zaraz po zakończonych ćwiczeniach nie podlega żadnej dyskusji”. Podobnie sądzi dr Elizabeth Cale, dermatolożka z kliniki Complete Skin w Nowym Jorku:Przetarcie twarzy wilgotną chusteczką po treningu nie wystarczy. Sebum wydzielane podczas ćwiczeń zbiera się na skórze i ułatwia rozwój bakterii, które mogą powodować wypryski”.

Dyrektor marketingu FOREO Steve Thomson dodaje: Świat się zmienia: żyjemy w społeczeństwie, które żyje w biegu. Marki przemysłu beauty muszą dopasować się do stylu życia klientów i tworzyć produkty, które równie skutecznie co w domowej łazience działają pod prysznicem w klubie fitness – a także w każdym innym miejscu.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.