Ubrania, które prowokują celników do rewizji

Ubrania, które prowokują celników do rewizji

Fot: pixabay

Jak się ubrać, żeby nie wzbudzić uwagi ochrony i uniknąć stresującej sytuacji.

Jak się okazuje, niektóre ubrania przyciągają uwagę ochrony. O to, czego lepiej nie zakładać w podróż samolotem, zapytał celnika magazyn Harper’s Bazaar.

1. Sukienki i spódnice maxi

Przynajmniej, jeśli nie lubisz być przeszukiwana. Jak twierdzi Kimberly Pruitt (celnik z lotniska Heathrow) takie ubranie to niemalże gwarancja rewizji. – Celnik musi sprawdzić, czy nie ukrywasz czegoś pod spódnicą – mówi Pruitt.

2. Spinki do włosów

Uruchomią alarm w bramce. Zatem jeśli nie chcesz zrujnować fryzury, wyjmując je przy pracownikach ochrony, wybierz gumkę do włosów.

3. Bojówki

– To najbardziej ryzykowne ubranie na lotnisku. Ma tyle kieszeni, że aż prosi się o przeszukanie – mówi Pruitt.

4. Pasek

Pasek trzeba obowiązkowo zdjąć do kontroli. To niepotrzebne utrudnienie, więc wybierz ubranie, które będzie się trzymało bez paska.

5. Sznurowane buty z grubymi podeszwami

Są podejrzane. Celników aż korci, by sprawdzić, co kryje się w ich podeszwie. Taka kontrola oczywiście zawsze może się zdarzyć, dlatego wybieraj buty, które łatwo zdjąć i założyć.

6. Ponczo

Może się wydawać idealnym rozwiązaniem na podróż, ale jeśli na bramce otrzymasz polecenie, żeby zdjąć wierzchnie okrycia, będziesz musiała zdejmować je przez głowę, na czym może ucierpieć twoja fryzura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.