Jakie będą trendy pielęgnacyjne w 2019

fot. mat.pras. Biologique Recherche

Choć trendy zmieniają się równie błyskawicznie, co popularność zdjęć na Instagramie, w każdym sezonie możemy wychwycić kilka dominujących nurtów. Prozdrowotne podejście, a także docenianie naturalnych składników w lekkiej formule stały się jednymi z największych hitów ostatnich lat. Co nowego przyniesie nam 2019 rok w kategorii beauty?

Coraz większa świadomość kobiet w zakresie pielęgnacji sprawia, że sięgamy po preparaty dokładnie odpowiadające naszym potrzebom. Wymagamy przede wszystkim jakości i skuteczności, polegając na opiniach ekspertów i poleceniach influencerów. Media społecznościowe pozwalają nam wychwytywać wszelkie nowości oraz kosmetyki, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Co w 2019 roku nas zachwyci oraz jakich trendów pielęgnacyjnych możemy się spodziewać?

Kosmetyki antysmogowe

Temat jak najbardziej aktualny nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Nie ma wątpliwości co do szkodliwego działania smogu i dotyczy to także naszej skóry. Badania wykazały, że działa on destrukcyjnie na naturalną barierę ochronną naskórka, co prowadzi do uszkodzeń błon komórkowych, powstawania zaczerwienień, ciągłego podrażnienia i niszczenia kolagenu. Branża kosmetyczna zareagowała na naturalną potrzebę ochrony, dostarczając preparaty o właściwościach antysmogowych. Przykładem jest marka Biologique Recherche, która posiada w swojej ofercie całą serię kosmetyków dotleniających VIPO2. W 2019 roku coraz chętniej będziemy sięgać po produkty pielęgnacyjne, zawierające np. antyoksydanty czy witaminę C.

Czas na… kaktus!

Kiedyś niezwykle popularne, później zapomniane, teraz znów stały się modne i ozdabiają nasze mieszkania. Kaktusy zaskarbiły sobie popularność nie tylko wśród projektantów wnętrz, ale także kosmetologów. – Jako sukulenty, czyli rośliny potrafiące przetrwać w bardzo niesprzyjającym, suchym klimacie, zawierają wiele składników odżywczych i nawilżających. Wykazują dodatkowo właściwości anti-agingowe oraz ochronne. Znakomicie sprawdzają się w pielęgnacji suchej skóry: preparaty np.
z wyciągiem z opuncji figowej to źródło witaminy E, antyoksydantów czy przeciwutleniaczy. Dodatkowo zawierają elektrolity o wysokim stężeniu, wpływające pozytywnie na gospodarkę wodną organizmu – wyjaśnia Olga Kamińska, kosmetolog. Obok aloesu zaczynamy więc doceniać kaktus, zyskujący porównywalną popularność w zakresie pielęgnacji i nawilżania. Będzie to niewątpliwie kolejny trend kosmetyczny w rozpoczynającym się roku.

Natura

Coraz częściej doceniamy naturalne piękno, które za sprawą odpowiednio dobranych produktów rozkwita. Branża kosmetyczna zauważyła, że oczekujemy od preparatów pielęgnacyjnych najlepszych efektów, pozwalających nawet całkowicie zrezygnować z codziennego makijażu. Natural glow to trend, w ramach którego poszukujemy pełnowartościowych i efektywnych rozwiązań. Świetlista cera bez przebarwień, pozbawiona niedoskonałości – taki efekt chcemy uzyskać bez użycia podkładu i rozświetlaczy. Ta tendencja, podążająca w kierunku zdrowej, pięknej cery, będzie szczególnie widoczna w 2019 roku.

Niezależnie od trendów, świadomość konsumencka w zakresie prawidłowej pielęgnacji zdecydowanie wzrasta. Oczekujemy coraz lepszych preparatów, indywidualnie dopasowanych do naszej skóry. Rozwój branży i technologii wytwarzania kosmetyków sprawiają, że możemy coraz lepiej o siebie zadbać.

1 Comment

  • Ania napisał(a):

    Czyli wszystko zmierza ku dobremu! Naturalne kosmetyki są super – delikatne i efektywne, a do tego pięknie pachną 🙂 Nie miałam jeszcze żadnego kosmetyku z kaktusem, nawet nie wiedziałam, ze się go używa, ale chętnie sprawdzę. Dzięki za to zestawienie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.