9 świetnych odżywek do paznokci

Jak pielęgnować paznokcie

Fot: Photogenica

Zdrowe paznokcie są twarde, gładkie, elastyczne i bez przebarwień. W pielęgnacji pomogą ci odżywki do paznokci. Wybraliśmy te naprawdę skuteczne.

Te odżywki warto stosować, nawet jeśli wydaje ci się, że nie masz problemów z paznokciami. Utrzymają płytkę w dobrej kondycji, a stosowanie ich jest bezproblemowe.

Rodzaje odżywek

Liczba odżywek do paznokci w drogeriach może przyprawić o zawrót głowy. Najwięcej jest tych w formie lakieru. Po pomalowaniu odżywka zasycha, nadając płytce delikatny połysk. Uszczelnia powierzchnię paznokcia, wzmacnia krawędzie, zapobiega rozdwajaniu. Nie wszyscy jednak lubią ten typ odżywek, dlatego w drogeriach są także odżywki w formie żelu, balsamu, olejku lub kremu. Wciera się je w płytkę paznokcia. Najlepiej wieczorem. Szybko się wchłaniają, nawilżają i odżywiają płytkę paznokciową.

Jaki problem, taka odżywka

Odżywcze preparaty stosowane pod lakier sprawią, że manicure będzie wyglądał bardziej efektownie. Jeśli borykasz się z łamliwymi, kruchymi paznokciami, wybierz odżywkę zawierającą żelazo, wapń, magnez i keratynę lub przynajmniej jeden z tych składników. Problem z rozdwajającą się płytką pomogą rozwiązać preparaty z witaminą E, twarde paznokcie zapewni odżywka z drobinkami diamentu. Są nawet specjalne odżywki, które zabezpieczają paznokcie przed obgryzaniem. Mają gorzki smak. Jednym słowem, odżywkę do paznokci możesz idealnie dopasować do problemu, z jakim się borykasz.

Eveline Revitaplex

Obraz 1 z 9

Skoncentrowane odżywki do rąk i paznokci w balsamie. Nawilżają, zapewniają długotrwałą ochronę przez czynnikami zewnętrznymi. Cena ok. 14 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.