Nasze ulubione maski złuszczające do stóp

maski złuszczające do stóp

Fot: Photogenica

To już ostatni dzwonek, by wykorzystać złuszczającą maskę do stóp. Zrób to teraz, póki chodzisz w krytych butach.

Kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych. Większość ma w składzie kwasy owocowe. Maski złuszczające usuwają martwy naskórek i odsłaniają nowy – miękki i gładki.

Jak stosować złuszczające maski do stóp

Większość złuszczających masek do stóp jest w formie praktycznych plastikowych skarpetek, wypełnionych specjalnym preparatem. Są bardzo proste w użyciu. Należy umyć stopy, wysuszyć je i założyć maskę w skarpetach. Producenci zalecają zazwyczaj złożenie jeszcze zwykłych bawełnianych skarpet – ciepło przyspiesza działanie zawartych w płynie kwasów. Maskę trzyma się na stopie około godziny. Stosuj się do zaleceń producenta. Po godzinie umyj stopy i je wysusz.

 

Estemedis - maska złuszczająca do stóp

Obraz 1 z 6

Maska normalizuje cykl złuszczania, wspomaga odnowę, regeneruje i intensywnie wygładza skórę stóp. Zawiera aktywne kwasy roślinne, które skutecznie usuwają martwe komórki naskórka, odciski oraz wszelkie zgrubienia i zrogowacenia skóry stóp. Pielęgnuje i regeneruje skórę. Cena ok. 12 zł.

 

Pięty jak nowe

Efektów nie zobaczysz od razu. Skóra zaczyna się złuszczać po kilku dniach, ale czasem trzeba na to poczekać tydzień. Proces złuszczania trwa około 14 dni. Nie jest on zbyt przyjemny ze względu na sypiący się obficie naskórek. Warto wręcz spać w bawełnianych skarpetkach, by nie zabrudzić łóżka. Gdy proces złuszczania ustanie, będziesz mogła chwalić się pięknymi, gładkimi stopami. Smaruj je codziennie nawilżającym kremem. Efekt gładkości będzie się utrzymywał ponad miesiąc.

 

 

1 Comment

  • I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.