To musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

To musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

Fot: Pixabay

Biały uśmiech w godzinę to nie marzenie, ale kwestia wizyty u dentysty. Efekty utrzymają się nawet kilka lat!

Efekty mogą być różne

Wszystko zależy od grubości szkliwa na zębach. Wybielanie działa na szkliwo, nie dociera do korzenia zęba, dlatego osoby ze słabszym szkliwem osiągną gorszy efekt i będą mogły wymagać większej liczby zabiegów. Pamiętaj, że wybielanie nie działa też na mostki, protezy czy wypełnienia.

Wybielanie zajmuje czas

Wybielanie zębów laserem czy lampą zajmuje przynajmniej godzinę. Lekarz może też zalecić specjalną pielęgnację w domu dla utrwalenia efektu, nawet do 14 dni po zabiegu! Będziesz też musiała udać się na wizytę wcześniej, aby lekarz mógł ocenić stan twojego uzębienia i dziąseł oraz określić czy może wykonać zabieg.

Nie warto przesadzać

Pamiętasz jak Ross z serialu „Przyjaciele” wybielił sobie zęby a potem świecił w ciemności? Nawet wybielone zęby powinny wyglądać naturalnie. W niektórych klinikach dostaniesz specjalny miernik odcieni, żeby w warunkach domowych przyrównać je do swojego koloru zębów i wybrać najlepszy odcień.

Zadbaj o dietę

Przez kilka dni po zabiegu powinnaś przestrzegać tzw. białej diety. Dwie godziny po zabiegu powinnaś pić jedynie wodę mineralną. Przez następne 14 dni spożywaj wyłącznie posiłki bez barwników spożywczych. Unikaj kawy, herbaty, wina czy coca coli. Nie jedz owoców i warzyw, serów żółtych, produktów zawierających kakao, ciemnych sosów ani zup. Spożywaj nabiał – sery twarogowe, sery kozie, jogurty, maślanki, mięso drobiowe i banany, pij wodę i mleko.

Nie pal!

Odstaw papierosy przynajmniej na 6 miesięcy po zabiegu i skorzystaj z okazji, żeby pożegnać się z nałogiem na zawsze!

Możesz odczuwać efekty uboczne

Osoby po wybielaniu często skarżą się na nadwrażliwość zębów i dziąseł. Dolegliwości zmniejszy specjalna pasta do zębów, kilka razy dziennie możesz też płukać je ciepłą wodą z łyżeczką soli.

Efekt utrzyma się kilka lat

Efekt wybielenia utrzyma się nawet do 5 lat. Możesz go przedłużyć, unikając posiłków z barwnikami spożywczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.