To dlatego mężczyzna klęka przy oświadczynach

To dlatego mężczyzna klęka przy oświadczynach

Fot: Photogenica

Tej tradycji, od czasów średniowiecza, przestrzegają mężczyźni niemal na całym świecie. Jednak mało kto wie, skąd się wzięła.

Każda kobieta marzy o idealnych oświadczynach, rodem z bajek czytanych w dzieciństwie: bukiet róż i ukochany, który klęka na jedno kolano prosząc o rękę. Dlaczego? Bo to niepisana zasada, której mężczyźni poważnie myślący o małżeństwie wciąż przestrzegają, choć jest nieco staroświecka.

Nad kwestią klękania pochylił się niedawno portal Engagement Ring Bible, czyli Biblia Oświadczyn. Portal doradza swoim czytelnikom, jak zaplanować ten ważny dzień, publikuje filmy i dodaje ciekawostki związane z tematem oświadczyn. I chociaż niektórzy twierdzą, że mężczyzna klęka, aby mieć bliżej rękę żony i szybciej włożyć na nią pierścionek, według Engagement Ring Bible ten zwyczaj sięga aż rycerskich czasów. To właśnie rycerze klękali na jedno kolano przed swoim władcą przysięgając mu szacunek, posłuszeństwo i wierność. Taką samą obietnicę składali przyszłej żonie, dlatego klękanie stało się także nieodłącznym elementem oświadczyn.

Zatem skoro panowie nauczyli się tego od rycerzy, to niech klękają… Nie mamy nic przeciwko temu!

1 Comment

  • max napisał(a):

    “Zatem skoro panowie nauczyli się tego od rycerzy, to niech klękają… Nie mamy nic przeciwko temu!” …ale mnie to upokarza jako mężczyznę!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.