Thermismooth – bezinwazyjne odmładzanie

Klinika SaskaMed, fot. Studio69 – Maciej Cyran

Chcemy wyglądać młodziej, mieć wyraźnie gładszą skórę, ale bez używania skalpela i innych inwazyjnych metod. Czy to jednak możliwe? Zapytaliśmy o to eksperta – doktora Rafała Kuźlika, z kliniki SaskaMed.

Dr n. med. Rafał Kuźlik, fot. Kaśka Sikora

W procesie starzenia się tkanek dochodzi do ich odwodnienia z powodu osłabionego unaczynienia. Spada też ich napięcie ze względu na degradację włókien kolagenowych i elastynowych. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na powstawanie zagięć skóry (zmarszczek) jest praca mięśni mimicznych twarzy. Mięśnie mimiczne możemy częściowo „porazić” stosując toksynę botulinową (botoks), ale co zrobić ze skórą? Bardzo dobrym wyjściem jest zastosowanie radiofrekwencji (RF).

Jak to działa

Zabiegi estetyczne przy użyciu urządzenia Thermi są wykonywane z wykorzystaniem technologii RF. Oznacza to, że fale radiowe o odpowiednio dobranej częstotliwości powodują podgrzanie tkanki do ustalonej wcześniej temperatury (w przedziale 42-45 st C). To właśnie efekt termiczny jest bezpośrednim „sprawcą” ostatecznego efektu terapii.
Unikalną w urządzeniu Thermosmooth jest częstotliwość fal, która wynosi 460 kHz. W większości urządzeń wykorzystujących technologię RF częstotliwości są liczone w MHz. Są więc dużo niższe, a im wyższa jest częstotliwość, tym głębsza penetracja. Ten właśnie efekt jest wykorzystywany w zabiegach Thermisoomth na skórę twarzy.

Co daje zabieg

Dzięki Thermismooth jesteśmy więc w stanie działać dwupoziomowo. Wewnętrznie (tkanka podskórna) – uzyskujemy odbudowę drobnych naczyń krwionośnych, co pozwala na poprawę ukrwienia a więc nawodnienia tkanek. Powierzchownie (skóra) – dzięki odbudowie włókien kolagenowych i elastynowych uzyskujemy prawidłowe napięcie skóry i związane z tym zmniejszenie lub całkowite zniknięcie zmarszczek. Należy pamiętać, iż stosowana metoda jest całkowicie nieinwazyjną i pozbawioną ryzyka oparzeń. Urządzenie Thermismooth w czasie rzeczywistym informuje wykonującego zabieg o aktualnej temperaturze poddawanej terapii tkanki, co pozwala w sposób bezpieczny dla pacjentka prowadzić całą procedurę.

Zabieg jest niebolesny (przedział temperatur to tylko 42-45 st C) i trwa ok. 15-20 min. Musimy pamiętać, że efekt terapeutyczny jest osiągany dzięki regeneracji własnego organizmu, a urządzenie jedynie wyzwala ów proces. Brak zastosowania jakichkolwiek sztucznych materiałów oraz brak uszkodzeń tkanki niesie ze sobą pewne ograniczenia. Po pewnym czasie (po ok. 4 tygodniach) efekt ulegnie osłabieniu – włókna kolagenowe w sposób naturalny ulegają biodegradacji. W celu uniknięcia tego procesu zabieg należy powtarzać w odstępach miesięcznych, dzięki czemu można cieszyć się trwałym efektem bez jakiegokolwiek ryzyka powikłań.

Klinika Zdrowia i Urody SaskaMed, www.saskamed.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.