Szampon idealny do włosów przetłuszczających się

fot. o-you.pl

Od kilkunastu lat głowę myłam codziennie. Zawsze rano, by do wieczora jakoś wyglądać. Następnego dnia to samo i tak przez kilkanaście lat. Dwa dni bez mycia głowy nie wchodziły w grę. Zamiast włosów, wisiałyby tłuste strąki. Ale trafiłam na szampon rokitnikowy L’biotica. I on uprzyjemnił mi życie.

Próbowałam wielu szamponów do włosów przetłuszczających się i nic. I tak musiałam myć głowę codziennie. Czasem miałam totalnie dość. Zazdrościłam wszystkim, którzy mają włosy normalne czy suche i mogą myć głowę co 3-4 dni. Suche szampony w moim przypadku to porażka. Niewiele pomagały. Jakiś czas temu w Drogerii Natura rzucił mi się w oczy szampon rokitnikowy balansujący do włosów normalnych i przetłuszczających się marki L’biotica. Kupiłam go, nie mając jakieś wielkiej nadziei na zmniejszenie przetłuszczania się moich włosów. No i zdziwiłam się. Ten niezbyt obiecująco wyglądający szampon okazał się świetny do moich włosów. Kiedy go używam, myję głowę co drugi dzień, a nawet co trzeci, choć w ten trzeci już nie czuję się komfortowo i wiążę włosy w kucyk. Ale nie wyglądam już jak topielica. Dla mnie to duże odciążenie. Niestety szampon nie przynosi stałych efektów. Jest dobrze, kiedy go używam. Martwię się, że L’biotica może go z czasem zastąpić jakąś nowością, a on zniknie z półki. Błagam, nie. Nie zamieniłabym tego szamponu na żaden inny. Chyba że jeszcze lepszy.

Poza tym szampon ładnie pachnie, jest wydajny i w sporym opakowaniu – 380 ml. Taniutki nie jest, bo ponad 20 zł, ale jak policzę, że głowę myję rzadziej, wychodzi niedrogo. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.