Sucha skóra dłoni? Czas na skuteczną terapię

fot. mat.pras.

Dłonie stanowią naszą pierwszą linię obrony i kontaktu ze światem. Codziennie wykonujemy nimi wiele czynności, niestety, często zapominając, jak ważna jest ich regularna pielęgnacja. Dlatego też stają się one suche, szorstkie i popękane. Bez obaw, nawet w tak kryzysowym stanie istnieje dla nich ratunek. Co zrobić, żeby nasze dłonie znów były jedwabiście gładkie i delikatne? O tym opowiemy poniżej.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Na początek, warto zapamiętać jedną rzecz. Sporadyczne posmarowanie dłoni kremem raczej nie da spektakularnych efektów. W skutecznej pielęgnacji potrzeba regularności i cierpliwości. Większość składników, mających intensywnie odżywczy skład, również wymaga czasu, aby w pełni aktywować swoje właściwości.

Jeśli zatem zależy nam na pięknym wyglądzie, trzeba zagryźć zęby i przede wszystkim zmienić dotychczasowe, niewłaściwe przyzwyczajenia, które doprowadziły skórę na naszych dłoniach do stanu skrajnego przesuszenia.

Pielęgnacja zaczyna się od peelingu

O ile pamiętamy o wykonywaniu regularnego peelingu twarzy i ciała, to często zdarza się nam zapominać, że wrażliwa skóra dłoni również wymaga złuszczania martwych komórek. Peeling dłoni jest bardziej delikatny od tradycyjnego, ale skutecznie poprawia koloryt, ujędrnia skórę i pobudza krążenie. Powinno się go wykonywać raz w tygodniu, dla optymalnych efektów. Dzięki niemu wszystkie kolejne działania, jak intensywne odżywianie i nawilżanie, będą zdecydowanie bardziej skuteczne.

Powrót do natury – magiczna moc roślin

Coraz większa ilość osób wybiera kosmetyki w sposób świadomy. Dokładnie czytamy skład, szukając preparatów bez parabenów, silikonów, PEG i PPG oraz wielu innych związków chemicznych, które zamiast pielęgnować, często szkodzą nam i środowisku. Na ich miejsce wybieramy naturalne, gotowe kosmetyki lub też czyste ekstrakty z roślin, mające naprawdę zbawienne działanie.

Jak ich właściwie używać, żeby skóra dłoni odzyskała sprężystość i odpowiedni poziom nawilżenia?

Naturalne produkty dla dobra naszej skóry

Skóra najskuteczniej regeneruje się w nocy, kiedy my śpimy. Z tego powodu warto pomyśleć o intensywnej pielęgnacji, działającej na naszą korzyść podczas snu. Czy trzeba wykonywać bardzo skomplikowane zabiegi? Nic z tych rzeczy. Wystarczy odrobina płynnego oleju kokosowego, który wcieramy kolistymi ruchami w dłonie, a następnie pozostawiamy do wchłonięcia na całą noc. Aby zabezpieczyć skórę, a także naszą pościel, warto nałożyć po masażu rękawiczki – pozwolą na optymalne wchłonięcie całego olejku.

Aloes, powszechnie znany jako lek na oparzenia słoneczne, potrafi przez cały rok działać cuda jako intensywny nawilżacz. Wystarczy systematycznie wcierać żel aloesowy w dłonie. Pomaga nawodnić skórę, stymuluje odbudowę włókien kolagenowych oraz wspiera leczenie wszelkich mikrourazów.

Jak go stosować? Trzeba nałożyć grubą warstwę żelu na skórę, koncentrując się szczególnie na najbardziej podrażnionych partiach dłoni i pozostawić maseczkę na kilka minut.

Szereg certyfikowanych preparatów i ekstraktów z liści aloesu, można znaleźć na stronie NajlepszyAloes.pl.

Niech dbanie o siebie wejdzie Ci w nawyk

Regularne wykonywanie tych prostych zabiegów pozwala w znaczący sposób poprawić kondycję dłoni. Choć pewne efekty zobaczymy niemal od razu, to jednak w przypadku mocno zniszczonej i wysuszonej skóry, zazwyczaj trzeba uzbroić się w sporo cierpliwości, zanim dłonie znów zaczną wyglądać pięknie i zdrowo. Naprawdę się to jednak opłaca.

Wyróbmy zatem w sobie dobre nawyki, sięgajmy po naturalną pielęgnacje, nawilżajmy, odżywiajmy i miejmy nasze dłonie zawsze na oku, żeby wyglądały fenomenalnie przez naprawdę długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.