Star Trek zaprasza Barbie

Star Trek zaprasza Barbie

Fot: startrekcollective

Legendarna Barbie wciąż przyjmuje nowe oblicza. Po Barbie w hidżabie, przyszedł czas na lalkę z serialu Star Trek.

Od czasu kiedy pierwszy statek Enterprise wyruszył na przygodę, mija właśnie pół wieku. Filmy i produkty Star Trek od 1966 roku generują więcej zysku (tak, nawet więcej niż Gwiezdne Wojny) niż jakiekolwiek produkty związane z telewizją. Nic więc dziwnego, że motyw Star Trek pojawia się też na innych produktach. Tym razem będzie to Barbie.

Firmy Mattel i stacja telewizyjna CBS ogłosiły niedawno, że podejmują współpracę nad nową kolekcją lalek Barbie, inspirowaną pierwszym serialem Star Trek. W kolekcji znajdą się na pewno trzy lalki: na cześć legendarnego Kapitana Kirka, jego nadmiernie rozsądnego pierwszego oficera Spocka i porucznik Uhurze. Dodatkowo wyprodukowane zostaną ich nieodzowne akcesoria, trikoder Ukury, fazer Kirka oraz słynne komunikatory Gwiezdnej Floty. Lalka Spock ma też pokazywać słynne Vulkańskie pozdrowienie.

To prawdziwa gratka dla fanów serialu. Chociaż Barbie produkowano już w 2009 roku z okazji 30. rocznicy serialu, nigdy wcześniej nie mieliśmy lalek inspirowanych tą klasyczną, pierwszą serią, dla wielu stanowiącą filmową świętość. Można je już zamawiać w przedsprzedaży. Każda kosztuje 35 dolarów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.