Sposoby na zgrabniejsze nogi

jak wyszczuplić nogi

fot. IvanChernichkin/Bank zdjęć Photogenica

 

Jak optycznie wyszczuplić nogi? To pytanie powraca wraz z nadchodzącą wiosną. Na szczęście jest kilka trików, dzięki którym optycznie wyszczuplimy nie tylko nogi, ale i całą sylwetkę.

 

Ubieramy się… korzystnie!

Czyli jak? Po pierwsze nie „odchudzamy” swojego ciała na siłę. Nie kupujemy ciuchów o mniejszych rozmiarach niż nosimy, bo uzyskamy odwrotny efekt od zamierzonego.

Jeśli chcemy wyszczuplić nogi – zdecydujmy się na wysokie obcasy (ale nie szpilka, tylko np. słupek), albo buty na koturnie. Będą wyglądać spójnie z sylwetką, a my poczujemy się pewniejsze siebie.

Szersze swetry i spódnice także optycznie wyszczuplą nogi. Coraz modniejsze stają się spódnice i spodnie z wysokim stanem, ale aby je nosić trzeba mieć płaski brzuch. Spodnie wybierajmy bez żadnych ozdób, o prostym fasonie. A buty najlepiej w odcieniu rajstop bądź spodni, to pozwoli optycznie wydłużyć nogi.

Wiosną, kiedy jeszcze na opalanie musimy trochę poczekać – dobrze jest stosować samoopalacze. Dają efekt pięknie opalonej skóry, a skóra muśnięta słońcem wygląda na szczuplejszą.

Uważamy na…

Kiedy przychodzi wiosna, mamy ochotę na zakupy i wymianę garderoby. Niestety często kupujemy coś tylko dlatego, że nam się podoba, albo jest modne. Pamiętajmy jednak, że duże wzory mogą pogrubić. Pionowe linie – wydłużają i wyszczuplają, poziome – poszerzają. Jaskrawe wzory zwracają uwagę, a ciemniejsze kolory sprawiają, że wszystko wygląda na mniejsze. A latem pamiętajmy o odpowiednim kostiumie na plażę – najlepszy, by optycznie wydłużyć nogi, będzie wysoko wycięty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.