Sposoby na relaks

relaks w domu

fot.©CITAlliance/Bank zdjęć Photogenica

 

W zabieganym świecie, kiedy jedna sprawa goni drugą – warto znaleźć czas na relaks. Każda z nas ma swoje, sprawdzone sposoby, ale może warto wypróbować coś nowego?

Po pierwsze – krótka drzemka, ale nie dłuższa niż pół godziny. Krótki sen w ciągu dnia redukuje stres i dodaje energii do dalszej pracy. Ważna jest też siła pozytywnego myślenia. Oczyszczenie umysłu z negatywnych myśli, pożegnanie przeszłości i toksycznych relacji poprawi nastrój i przyczyni się do tego, że zaczniemy cieszyć się teraźniejszością. Pozytywne myślenie wydziela endorfiny – czyli tak jak podczas treningu. Innym ze sposobów na relaks jest uszczęśliwianie innych. Pomaganie to nie tylko radość dla tych, którym sprawiamy przyjemność, ale i dla siebie samych. Przez pomoc innym czujemy się lepsi.

Bądź sama ze sobą!

Kwiaty dobrze na nas działają. Dobrze mieć je w pobliżu – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Od czasu do czasu trzeba pobyć samej ze sobą. Jest to nie tylko dobry sposób na relaks, ale także refleksja nad swoim życiem. Leż, czytaj i naciesz się własnym towarzystwem.

Na chwilkę odłącz się od świata…

Jednym ze skutecznych sposobów na relaks jest czytanie książek. Nic tak nie odpręża po ciężkim dniu, jak ciepła herbatka, kocyk i dobra książka. Dobrym sposobem na relaks, który jednak nie jest tak łatwy do wprowadzenia, jest detoks informacyjny. Może dobrze chociaż na kilka godzin wyłączyć radio, telefon, telewizję? Na tyle, na ile pozwalają nam obowiązki. Świetnym rozwiązaniem jest wyjazd za miasto. Warto czasem zostawić wszystkie sprawy, które nie wymagają natychmiastowej odpowiedzi i działań.

Leniwie lub aktywnie

Jeśli jednak nie mamy możliwości aby wyjechać na krótki odpoczynek, możemy zrelaksować się we własnej łazience – domowe SPA nie wymaga wiele przygotowań, a jest idealnym sposobem na odpoczynek po męczącym dniu. Wystarczy kilka świeczek, ulubiona muzyka…

I na koniec – trening, który pomaga odreagować stres. Nawet jeśli jesteśmy już trochę zmęczone, to i tak nie warto z niego rezygnować. Daje niesamowitą energię do działania.

A jakie są Wasze sposoby na relaks?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.