Sól Epsom – jak działa na włosy

Sól Epsom – jak działa na włosy

Fot: Shutterstock

Sól ma dwa oblicza. Dobre i złe. O złym na pewno słyszałaś. A znasz dobre? Poznaj właściwości soli Epsom.

Sól Epsom nazywana jest też solą gorzką lub angielską. Jej nazwa pochodzi od angielskiej miejscowości Epsom, gdzie po raz pierwszy odparowywana była z miejscowych źródeł bogatych w siarczan miedzi. Sól Epsom jest bezzapachowa i gorzka w smaku, potrafi zdziałać cuda, bo zarówno miedź, jak i siarka zbawiennie wpływają na skórę głowy i włosy. Epsom ma działanie odmładzające, oczyszczające i antybakteryjne. Łatwo się wchłania, wspomaga krążenie. Kupisz ją w aptece lub w sklepach internetowych.

Regulacja łojotoku i lepsze odżywienie

Włosy najczęściej są tłuste u nasady, podczas gdy ich końcówki pozostają suche. Do takich włosów ciężko dobrać skuteczne kosmetyki. Epsom kompleksowo rozwiązuje ten problem. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu delikatnie wetrzesz garść soli okrężnymi ruchami w skórę głowy, a po kilku minutach wyczeszesz ją szczotką lub grzebieniem. Taka kuracja ureguluje pracę gruczołów łojowych i produkcję sebum, poprawi krążenie krwi, a tym samy wpłynie na lepsze odżywienie włosów.

Zmniejszenie wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów to najczęściej objaw stresującego trybu życia i ubogiej w witaminy diety. Sól Epsom pozwoli ci uzupełnić brakujące minerały. Dodaj garść rozpuszczonej soli do szamponu i umyj włosy. Stosuj taką kurację 1- 2 razy w tygodniu.

Zwiększenie objętości

Zmieszaj sól z ulubioną maską do włosów (w proporcjach 1:1). Stosuj taką mieszankę 2-3 razy w tygodniu. Włosy szybko zyskają na objętości, będą też bardziej błyszczące i lepiej odżywione.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.