Ślub, który wzbudza kontrowersje

Ślub, który wzbudza kontrowersje

   fot.©feferoni/Bank zdjęć Photogenica

Będą go transmitowały telewizje na całym świecie. Książę Harry i Meghan Markle już wkrótce zostaną małżeństwem. Wybór księcia budzi pewne kontrowersje. Będziesz oglądać?

Harry i Meghan. Meghan i Harry. To najbardziej znana para narzeczonych, która od kilku miesięcy budzi sensację w mediach. Brytyjczycy ekscytują się powiększającą rodziną królewską, media podkreślają jednak zdziwienie wyborem księcia, a w szczególności akceptacją małżeństwa przez królową Elżbietę. Czwarty w kolejce do tronu Harry bierze za żonę starszą od siebie amerykańską aktorkę, rozwódkę, która jeszcze tak niedawno była gwiazdą serialu Suits, a na profilach społecznościowych często widać było jej roznegliżowane zdjęcia. I chociaż Meghan już dawno zrezygnowała z pracy, zniknęła z kont na Instagramie czy Facebooku, wciąż podsyca zainteresowanie na całym świecie. Czy po ślubie zostanie idealną angielską damą, czy może wprowadzi na dwór trochę zmian?

Kiedy?

Pałac Kensington potwierdził już 15 grudnia, że ślub odbędzie się 19 maja 2018. Wbrew tradycji królewskich ślubów w tygodniu, Harry i Meghan wezmą ślub w sobotę. Datę wybrano odpowiednio odległą, tak aby Kate, księżna Camrbidge, mogła dojść do siebie po porodzie w kwietniu.

Czy poddani dostaną wolne?

Kiedy w 1981 roku Karol brał ślub z Dianą Spencer, wszyscy poddani królowej dostali wolny dzień. Mogli wyjść na ulice, aby oglądać przejazd nowożeńców. Wolny dzień zarządzono też podczas ślubu Kate i Williama w 2011. Niestety, tym razem Brytyjczycy nie mogą liczyć na ten sam prezent od królowej. Ci, którzy pracują w soboty, będą musieli stawić się w pracy. Puby przedłużają godziny otwarcia do 1 rano, tak aby można wznieść toast za Młodą Parę.

Gdzie?

Ślub odbędzie się w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, równo w południe. Kaplica pomieści ok. 800 gości i personelu.

Kto projektuje suknię Panny Młodej?

To jeszcze tajemnica, wiadomo jednak że Meghan Markle lubi kanadyjskich projektantów. Media spekulują, że za projektem sukni mogą stanąć Erdem lub Antonio Berardi. Być może suknię zaprojektuje amerykańska projektantka Misha Nonoo, prywatnie przyjaciółka przyszłej księżniczki.

Kim będą druhny?

Kwiaty rozsypią w procesji książę Jerzy i księżniczka Charlotte, ale osobiste druhny Meghan wybierze z grona przyjaciółek. Na liście potencjalnych kandydatek jest aktorka Priyanka Chopra, tenisistka Serena Williams, projektantka Misha Nonoo i stylistka Jessica Mulroney.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.